Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van itt olyan közületek, aki...

Van itt olyan közületek, aki külföldön dolgozik programozóként?

Figyelt kérdés
Melyik országban dolgozol? Hogy sikerült kijutnod? Kizárólag angolul beszélsz, vagy szükséges volt megtanulnod az adott ország nyelvét is az elhelyezkedéshez? Köszi a válaszokat!

2023. szept. 8. 08:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"Melyik országban dolgozol?"

Hollandia


"Hogy sikerült kijutnod?"

Jelentkeztem, interjúztam, felvettek, kiköltöztem (a cég fizette a költözést).


"Kizárólag angolul beszélsz, vagy szükséges volt megtanulnod az adott ország nyelvét is az elhelyezkedéshez?"

Csak angolul beszélek.

2023. szept. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Angliában dolgozom, még Brexit előtt jöttem ide, relocationt kínált a cégem úgy kerültem ki (azóta máshol dolgozom). Nyilván csak az angolt használom bár középfokon németül is tudok. Egyébként anyagilag nem jövök ki jobban mint ha hazaköltöznék és teljes remote dolgoznék külföldi cégnek de megszerettem az országot és az emberek mentalitását ezért még egyelőre maradok.
2023. szept. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Viszont úgy tudom, hogy sokkal nehezebb itthonról egy külföldi cégnél remote pozíciót szerezni, nem? Rosszul tudom?
2023. szept. 8. 11:47
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Egyesült Királyságban vagyok.

#3 nem nehéz, de csak contractorként fognak foglalkoztatni, töredékéért a kint elérhető fizetéseknek, így csak akkor éri meg, ha kint nem tudsz jól fizető céghez bekerülni.

2023. szept. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%

"Viszont úgy tudom, hogy sokkal nehezebb itthonról egy külföldi cégnél remote pozíciót szerezni, nem?"


Nem nehéz, csak nem éri meg, hacsak nem akarsz mindenképpen Magyarországon maradni.

2023. szept. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
22%

#4 ez nettó hülyeség, van full time remote is, csak ez főként senioroknak (mediorként is van, de ismerőseim és saját tapasztalat alapján azt nehezebb találni és bejutni).


#5 ez nem igaz, itthon királyként élsz abból a fizuból, mert nem fognak kevesebbet adni (ha senior vagy), ugyan olyan programozó leszel a cégnél, mint bárki más, csak te magyarországról dolgozol.


Én remote-ban dolgozok egy londoni cégnek és ottani fizut kapok. Nem egy kiemelkedő senior fizetésről van szó, mert egy teljesen átlagos szakember vagyok, semmi extrát nem tudok, de ettől még nem kapok kevesebbet, mintha kint élnék.

2023. szept. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

6-os én is teljesen átlagos szakember vagyok, Magyarországon élve 120-130 000 dollár körüli ajánlatokat kaptam külföldi remote munkára és 210 000 fontért jöttem ki (2021 végén, azóta ez nőtt persze). Így akkor sokkal jobban jártam a magasabb CoL ellenére is, mintha otthon maradtam volna. Itt is remote dolgozom az országon belül bárhonnan.

Mondasz pár céget, ami fizet ilyen nagyságrendben Magyarországról dolgozva?

2023. szept. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#6: de contractor vagy, nem? Mármint itthon magánvállalkozóként vagy bejelentve és fizeted magad után a dolgokat. Vagy angliában fizeted az egészség- meg társadalombiztosítást?
2023. szept. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

#6 hogy jön ide a full time? Alkalmazotti és vállalkozói (contractori) státuszról volt szó. Alkalmazotti státuszban csak Magyarországon bejegyzett cég fog foglalkoztatni, tökmindegy, hogy munkaidő szerint full time vagy part time dolgozol.


"itthon királyként élsz abból a fizuból"


Itthon az magyar fizumból is királyként éltem, csak ha még királyabbul élhetek egy királyabb országban, akkor nyilván inkább azt teszem, ez elég logikus.

2023. szept. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Németországban élek. Jelentkeztem több melóra, míg az egyikre felvettek. El lehet lenni német nélkül, de korlátozza a lehetőségeket.


És alapvetően nem anyagi döntés, habár anyagilag se panaszkodhatok. Egyszerűen rengeteg olyan dologgal jobb itt az élet, amit pénzen nem lehet megvenni.

2023. szept. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!