Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Akkor itt a vége, ugye?

Akkor itt a vége, ugye?

Figyelt kérdés

Az AI előretöréséről és annak hatásairól beszélgettem ismerősökkel. Szakmabeliekkel és kivülállókkal egyaránt. Azt állapítottuk meg, hogy bárki bármit is állít, az AI bizony felforgatja az iparágat és elveszi a kenyeret a fejlesztők többségétől. Ha ma nem is, holnap egészen biztosan.

Már a chatGPT is képes egy lépésben, 3-400 sornyi, kifogástalan kód generálására, a képgenerátorok meg aztán minden várakozást, képzeletet felülmúlnak.

Én csak az egyetemi éveiket taposókat sajnálom. Nekik nem lesz könnyű megemészteni azt amivel maholnap szembe kell nézniük.


A kérdésem az, ki mihez kezd az itt megfordulók közül a jövőben?

Átképzésben, profilváltásban gondolkodik-e valaki?



2023. szept. 9. 13:05
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
45%
Nem lesz itt a vége. Az AI-nak tanulnia kell. Azt a neten fellelhető dolgokból teszi. Viszont a neten lévő dolgok jelentős részét szerzői jog védi. Ez mind képekre, mind kódra vonatkozik. Tehát amit generál, azt mások művéből ollózza össze. Ha jobban elterjed lesz ebből még botrány és idővel felszántják az egészet úgy ahogy van.
2023. szept. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 A kérdező kommentje:
Bocsáss meg, de amit állítasz, az valami eget rengető butaság. Amit a chatgpt generál, az a saját gyártmánya. Arra nem vonatkozik semmiféle copyright. Amiről te beszélsz, az irodalmi művek tartalma. Ott van, vagy legalábbis lehet gond, de a programkód alkotás egy teljesen más dimenzió.
2023. szept. 9. 13:55
 3/66 anonim ***** válasza:
83%

"Már a chatGPT is képes egy lépésben, 3-400 sornyi, kifogástalan kód generálására"


Ezek a kifogástalan kódok, inkább úgy ahogy működő kódok. A 300-400 sor pedig édeskevés a világot működtető többszázmillió soros mérnöki monstrumok mellett.


"a képgenerátorok meg aztán minden várakozást, képzeletet felülmúlnak"


Használtam párat, vagyis úgy modnanám próbáltam használni a céljaim elérésére. Hát... Erősen korlátos, sajnos nem tudtam felhasználni a munkám megkönnyítésére (persze, ez nem azt jelenti, hogy más területen ne lenne hasznos).


"Amit a chatgpt generál, az a saját gyártmánya."


Ez egy vitatott téma, de ez a véleményed sincs messze az eget rengető butaságtól.

2023. szept. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
80%
Már beszerzés alatt van kötél, keresek egy megfelelő fát is és a chatgpt-vel megtudakoltatom hogy kell hurkot kötni. :D
2023. szept. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
73%

Szóval akkor a chatGPT-t rá lehet állítani több ezer/tizezer soros éles projektre és befejezi önmaga, sőt sokadmagával együtt megvitatja, teszteli, kommunikál az ügyféllel, több ötletet is kipróbál stb.

Újabb humor kategóriába való kérdés.

2023. szept. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
83%
Ha a mérnökinfó után nem vesznek fel sehova, se fejlesztőnek, se rendszergazdának, semminek, akkor elmegyek kapálni. Majd a chat gpt generál nekem esti meséket a sok kapálás és a bánya után. Esetleg elmegyek asvájcba takarítani.
2023. szept. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
91%

2

Azt állítod, hogy a szoftvereknek nincs licensze? Nem tűnt fel, hogy telepítéskor el fogadsz valamit? Még az opensource projekteknek is van licensze (ld. pl. gpl). És ezek a licenszek a legtöbbször copyrightok, de fordul elő copyleft is. Ja és ha azt hiszed viccelek, akkor nézz utána.


Itt van az openai (chatgpt készítője) elleni per:

[link]

2023. szept. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
89%

Hát figyelj. Mondd azt a chatgpt-nek, hogy írja meg egy repülőgép teljes vezérlőszoftverét a szükséges biztonsági szinten.

Szólj, ha sikerült neki. És akkor is szólj, ha te rá mernél ülni arra a gépre.

Amelyik fejlesztőnek elvenné a munkáját, annak legfelljebb a csodás linkedin titulusában van fejlesztő, mert igen messze áll attól, azzal hogy összeollóz egy weblapot...

2023. szept. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
68%

Igen, sok "fejlesztő" munkáját el fogja venni. Azokét akik (a gyk-n a kategória válaszadóinak nagy többsége) cask egy nagyon pici szelethez értenek. akik terjesztik, hogy nem kell ide egyetem de még érettségi sem, 6 általánossal már vezető fejlesztők lehetnek, csak el kell végezniük egy 10 perces bootcampet. Na az ő munkájukat simán elveheti, mert egy kaptafára gyártják a tök azonos meoldásokat. Kb. azzal a különbséggel, hogy a loginnál a felhasználó név a bal felső vagy a jobb alsó sarokban legyen, és a jelszó mező az lila legyen vagy rózsaszín.


De akik képesek voltak megtanulni a szakma mélyésgeit és az egyetemen nem aludták végig a "nem szeretm" meg "ez totál hülyeség" tárgyakat na az ő munkájukat nem fogja elvenni még évtizedekig.


Igen amit te kérdeztél: "Én csak az egyetemi éveiket taposókat sajnálom. Nekik nem lesz könnyű megemészteni azt amivel maholnap szembe kell nézniük." hát nem biza, mert rá kell jönniük, hogy be kell járniuk órára és nem a tanszék melletti kocsmában kell ülni óra helyett. És tanulniuk kell, és nem kell elmenniük már 2. év elején valahova "biorobotnak" "mert azzal sok pénzt lehet keresni" /tanulás helyett, aztán jól kimaradnak az egyetemről, mert inkább pénzt keres mert azt hiszi, hogy már mindent IS tudnak a programozásról mert már majdnem elvégeztek 2 évet, jahh nem csak 1-et meg pár hetet/, hanem végig kell s*ggelniük az 5 évet, hogy releváns stabil tudásuk legyen. És hiába csábító már egyetem alatt elmenni dolgozni az a tanulás és a tudás rovására fog menni. Igen ezt nehézlesz megemészteniük, de mivel itt a gyk-n is ez az elvárás ők szívni fognak.

2023. szept. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
88%
10-es, ezt szerintem elég jól összefoglaltad, én egyetértek veled. Egyébként honnan tudtad hogy van az Egyetem mellett kocsma? Igaz, én még nem mentem oda. Majd ha egyszer annyira laza lesz a képzés :D
2023. szept. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!