Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Elvégeztem a cs50 és cs50...

Elvégeztem a cs50 és cs50 python kurzust. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
El vagyok veszve, nem tudom mi a következő lépés hogy munkaképes tudásanyagot szerezzek.

2023. szept. 11. 04:28
 1/10 anonim ***** válasza:
25%

Ess neki a JavaScriptnek, és tanulj frontendet (is). Nem nagyon van olyan Pythonos munka, amely nem nagyon komoly képzettséget igénylő data science lenne. Ha pedig csak Python backend fejlesztő vagy, akkor általában elvárt a frontend ismeret is (minimum HTML, CSS, Tailwind, Bootstrap, React, de akkor már node.js stb. is). Plusz docker, kubernetes, deployment stb.


Sajnos a Python ilyen nyelv, ahogy mondják: “a legjobb második nyelv” (kivéve az adattudományt, ahol a legjobb első nyelv, csak éppen hatalmas statisztika tudás kell mellé). Önmagában nem piacképes, csak sok minden mással együtt.

2023. szept. 11. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Ettől nem leszel piacképes, legfeljebb egy ún. code monkey leszel, akinek odaadják a kész kódot és leimplementálja az általa ismert nyelvben. Egy informatikusban nem az a fontos, hogy átfogóan ismerjen néhány dolgot, hanem az, hogy képes legyen rövid idő alatt elsajátítani bárminek a használatát. Az ilyen kurzusok ismeretbővítés céljára jók munka mellett, esetleg certifikáció miatt, de hogy csak az elvégzésükkel nem lehet munkát találni az hétszentség. Amire elvégzel annyi kurzust, hogy az lefedi a trendek nagy részét, addigra háromszor változik meg a piac.
2023. szept. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1# A html css bootstrap sql nem idegen, a kurzus is belement ezekbe valamelyikbe mélyebben valamelyiket épp csak érintve. A Pythonhoz nem ragaszkodom feltétlen, de tetszett ezért kicsit belementem jobban a pythonos kurzussal.


2# ez világos, pont ezért írtam ki a kérdést

2023. szept. 11. 07:54
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Esetleg releváns, a piacon valamit érő végzettség megszerzése, esetleg egy egyetem amit erre találtak ki? Bár tudom, hogy a gyakori válaszadói szerint felesleges az egyetem, de mint látjuk a példa alapján nem felesleges. Szépen elmész és megtanulsz programozni.
2023. szept. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Soha nem szóltam le az egyetemet. De nekem ez nem lehetséges út most, és nem ez volt a kérdés.
2023. szept. 11. 08:52
 6/10 anonim ***** válasza:
48%
Ezt kérdezted: "következő lépés hogy munkaképes tudásanyagot szerezzek." erre a válasz amit fent is leírtam, hogy egyetem elvégzése. Nincs más út, ami biztos. Minden más csak a gyakorikérdések válaszadói szerint létezik (meg szerencsével). Erre céloztam nem neked szóltam be, hanem az itteni válaszokat minősítettem.
2023. szept. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ez így nem igaz hogy nincs más út, mert láttam olyan full stack képzést ami állást igér csak nappaliban kell végezni azt is.
2023. szept. 11. 09:12
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

Mélyítsd el a tudásodat az alábbi témákban: [link]


Utána pedig csinálj referenciamunkákat, angolt tanuld meg felsőfokú szinten, végezz el egy egyetemet az egyetemi képzés során pedig szerezz 1 éves tapasztalatot diákmunkával vagy gyakornokoskodással.


Ezek után reális eséllyel pályázhatsz meg junior pozíciót egyébként nagyjából az esélytelenek nyugalmával indulsz 2023-ban a hiring freeze és gazdasági visszaesés idején amikor egy-egy junior pozira érkezik 200-300 önéletrajz

2023. szept. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tényleg ennyire fos a helyzet? A linket viszont kösz, ez hasznos.
2023. szept. 12. 00:04
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Igen, ennyire fos a helyzet. Most lehet egy pár évig nem lesz jó görög informatikusnak lenni
2023. szept. 28. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!