Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik tanulását érdemes...

Melyik tanulását érdemes először elkezdeni? Egy informatikai nyelv vagy Linux használat.

Figyelt kérdés
Tehát épül e az egyik a másikra? Van-e valamelyikbe olyan amit a másik tudása nélkül nem fogom érteni, tehát előrébb való. Szóval melyiket először?
2023. szept. 13. 13:23
A kérdező szavazást indított:
egy informatikai nyelv
linux használat
11 szavazat
1 2 3
 1/26 vmg ***** válasza:
82%

Feltételezem hogy informatikai nyelv alatt programozási nyelvre gondolsz.


Attól függ mi a célod.


Ha programozó akarsz lenni akkor mindenképp a nyelvvel, de itt sem hátrány ha képben vagy a Linux-al, de nyilván ez is terület függő.


Ha rendszergazda szeretnél lenni vagy üzemeltetési területen akarsz dolgozni akkor mindenképp a Linux.


Most csak kiragadtam hirtelen 2 példát.

2023. szept. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem a linux-szal kezdd, hogy tudd micsoda, mert a kérdésből az jön át, hogy teljesen idegen, ugyanis az egy operációs rendszer, grafikus felület is van rá, kb. mint a windows (sok eltérés van).


Persze lehet shell scripteket írni, mint ahogy windowsan is, ami nevezhető programozásnak, de ha programozás érdekek elsősorban, akkor azzal kezdd. Lehet linux tudás nélkül is programozni pl. windowsra vagy telóra

2023. szept. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
69%

Ez attól függ, hogy milyen terület érdekel. Van sok olyan, ahol lényegtelen az op rendszer és azon dolgozol amin szeretnél, de van olyan ahol nem csak előnyösebb, de elengedhetetlen a linux használata.


De a programozásnak SEMMI köze a linuxhoz, és ha egyáltalán nem értesz hozzá akkor is lehetsz egy senior programozó bárhol a világon (csak nem minden területen).


Én C#-ban kezdtem a karrierem, most minek kellett volna értenem a linuxhoz?:D nyílván egyetemen használtuk, de rohadtul nem értettem hozzá, MERT MINEK?? Utána az élet IT biztonság felé sodort és itt pl elengedhetetlen a magabiztos linux ismeret és terminal használat.

2023. szept. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
2%
Hacsak nem a Devops érdekel felesleges Linuxozni.
2023. szept. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
15%

A linux user szintű használatát egy-két nap alatt el lehet sajátítani.

Tekintve, hogy a linux penetrációja még mindig nem éri el a 3 %-ot, legalábbis desktop vonalon, így komolyabb energiákat sem érdemes az ismeretébe beleölni.

2023. szept. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
67%
Uhh, a sok fanboy leszavazott. Átfogalmazom: csak azért, mert a kérdező informatikával akar foglalkozni még nem kell Linuxot tanulni, ártani persze nem árthat. Az biztos hogy egy operációs rendszert magabiztosan kell kezelni, lehetőleg az elterjedtek közül.
2023. szept. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
22%
Nekem például fingom nincs a linuxról, oszt mégis vezető fejlesztő vagyok.
2023. szept. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 Thunderfairy ***** válasza:
45%
Programozáshóz nem kell feltétlen a Linux. Az unokaöcsém is programozó és csak a windows-t ismeri komolyan. A Linux részesedése már kicsit több mint 3 százalék kedves 5-ős. Viszont előny lehet egy jó linux ismeret a programozásnál, de lehet csak windows-on is jó programozó az ember.
2023. szept. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
76%
Linux ismeret a szervereknél elengethetetlen, de ez nem feltétlen programozás
2023. szept. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
17%

"A Linux részesedése már kicsit több mint 3 százalék kedves 5-ős."


Milyen igazad van! Már 3.19 százalék!

Köszönöm, hogy kijavítottál. :)

2023. szept. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!