Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudok egy HTML oldalon...

Hogyan tudok egy HTML oldalon bekért adatot átadni 2 PHP fájlnak?

Figyelt kérdés
PHP programozást tanulok, készítettem egy bejelentkező oldalat. Van egy elfelejtett jelszó funkció a weboldalamon. A felhasználó beírja az e-mail címét, ha van az adatbázisban ilyen cím, küld a PHP kód egy 8 random számból álló ideiglenes jelszavat e-mailben. A táblában van egy olyan mezőm, hogy temporarypassword, ebbe a mezőbe íródik bele a 8 random számból álló kód. Ezek mellett még törlöm a password mezőbe írt jelszavat. Most az következne, hogy a felhasználó beírja a kapott kódot és összevetem az adatbázisban szereplővel, majd ha egyezik a kettő, akkor továbblép a program egy oldalra, ahol a felhasználó beírhatja az új jelszavát. Mivel valami alapján azonosítani kell a felhasználót, hogy melyik rekordot frissítsem, arra gondoltam, hogy a folyamat legelején beírt e-mail címet elküldöm egyszerre az e-mail küldő PHP fájlnak és az új jelszó frissítéséhez szolgáló fájlnak is.
2023. szept. 16. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Mégis miért kéne kettőnek adni?
2023. szept. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne küldd két felé, hanem amikor a felhasználónak kiküldöd a jelszó emlékeztető oldalra mutató linket, legyen benne a userid is.
2023. szept. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végül egyszerűen megoldottam sütivel.
2023. szept. 17. 00:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Sütivel, fogadd gratulációmat...
2023. szept. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A süti az jó, nekem pl. a kókuszos kocka a kedvencem. De ide speciel a lehető legrosszabb megoldás.
2023. szept. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!