Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » PHP Junior Backend Developer...

PHP Junior Backend Developer állás - Code Review?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kinéztem magamnak egy állást, amit hamarosan szeretnék megpályázni.


Az álláshírdetés követelményei: 1 év tapasztalat: PHP (OOP szemlélet), HTML, GIT technológiákban


A cég github repojában szerencsére találtam teszt feladatokat jelentkezők számára, ezekből választottam egy nekem szimpatikusat.


Úgy döntöttem ez egy remek lehetőség kipróbálni magam "élesben", így elkezdtem megcsinálni az eddigi tapasztalatom és tudásom alapján.


Symfony 6 keretrendszert 2 hete kezdtem el tanulni, így ezt használtam a feladatnál is.


Sajnos nincs tapasztalt (senior) webfejlesztő ismerősöm, aki megnézné amit csináltam, így gondoltam megosztom itt, hátha akad egy, aki szánna pár percet egy code reviewra.


Arra lennék kíváncsi, hogy a megoldásom alapján megfelelek-e egy junior szintnek vagy tanuljak még jelentkezés előtt?


Github Repo: [link]


README tartalmazza a feladat leírását, illetve fent van a Swagger fájl is


Köszönöm!



2023. szept. 26. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
7%

Nem nagyon néztem bele, mert ez nem társkereső, meg nem vagyok PHP expert.

Clean code szempontból nem rossz elsőre, de egy komoly hibát azért látok, amin én elkaszálnék egy ilyet:

Abszolút 0 kommentet írtál. Értem én hogy self-documenting a kód, és egészen átlátható, mert nem sok tartalomra sem, de azért a 0 komment az erősen problémás.

Nem tudom melyik cégnél mi a guide, de szerintem a legtöbb komoly helyen 30% minimum hasznos kommentet elvárnak.

2023. szept. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hasznos információ, köszönöm!


Mindig igyekszem úgy elnevezni a metódusokat / változókat, hogy még egy laikus is értse mi történik


Remélem egy PHP experttől is sikerül pár tanácsot kapnom :D

2023. szept. 26. 23:08
 3/5 anonim ***** válasza:
A link 404-et dob
2023. okt. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#1

"Nem tudom melyik cégnél mi a guide, de szerintem a legtöbb komoly helyen 30% minimum hasznos kommentet elvárnak."

Én nagy multiknál dolgoztam csak, de sehol nem találkoztam ilyen guide-dal.


Mi is csak akkor írunk, ha nagyon fontos, egyébként senki nem ír.

2023. okt. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#3


Elnézést


[link]

2023. okt. 10. 18:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!