Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Macbook vagy windows/linux gep?

Macbook vagy windows/linux gep?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mist kezdtem el az egyetemet programtervezoin.

Van egy ket targy ahova kell a gep(pl online moodle teszt a vizsga) vagy prog oran, tanar szerint jobb ha mindenki a sajat laptopjan dolgozik( a benti gepek nagyon lassuak)


2023. szept. 28. 14:36
A kérdező szavazást indított:
Macbook
Windows tipusu gep
Egyeb leirom
22 szavazat
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
82%

Így mindenképp Windows.

Egyedül akkor szükséges a MAC, ha Applere akarsz fejleszteni. De az már egy másik történet.

2023. szept. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Hat meg igy nem tudom hogy mennyire szeretnek macre fejleszteni
2023. szept. 28. 14:58
 3/41 Bubszimanó ***** válasza:
63%

Apple-re fejlesztéshez sem feltétlen kell Mac.


Szerintem tulajdonképpen bármelyik rendszerrel megoldható a kérdés.


Én alapvetően NIX párti vagyok, de természetesen rengeteget kell Windows és Mac rendszereket használnom, programozom és üzemeltetek is.


Linux és Mac alatt is megtalálsz mindent, ami kellhet. Mac esetén elképzelhető, hogy fizetned kell bizonyos fejlesztői környezetekért, alkalmazásokért, ez igaz lehet a Windows-ra is, de alapvetően szerintem bármelyik rendszerrel abszolválhatod a programozói részét.


Kérdés lehet az is, mi másra szeretnéd még használni a gépet.


Grafika munkák? Videok szerkesztése? Zeneszerkesztés? Játék? Stb.


Ha ezek közül bármelyikkel komolyabban akarnál foglalkozni, akkor a Linux nagyjából ki is esett. Marad a Mac vagy Windows.


Ez meg egy örök kérdés a két tábor között, ezért nem feltétlen mennék bele az egyéni preferenciáimba. De ha muszáj lenne, akkor... a kettő közül inkább a Windows rendszerre szavaznék.

2023. szept. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
15%

"Egyedül akkor szükséges a MAC, ha Applere akarsz fejleszteni."


Ez baromság. Macet használ szinte kivétel nélkül az egész cég, ahol dolgoztam és egyáltalán nem Apple platformra fejlesztettünk...


Ettől függetlenül szerintem egyelőre maradj a Windows-nál.

2023. szept. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
69%

"és egyáltalán nem Apple platformra fejlesztettünk..."


Ezzel a logikával, ami neked van?

2023. szept. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
21%

Igen, ezzel.

Cross-platformról hallottál már? :D

2023. szept. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
0%
Könyörgök, essen már le!
2023. szept. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
39%
Engedd el :)
2023. szept. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
65%

Preferencia kérdése.

Én minednképp a Linuxot részesítem előnyben, a Moodle használatához pedig egy böngésző kell csak.

Programozásnál meg függ attól, hogy milyen nyelven, milyen fejlesztőeszközzel dolgoztok. Mert ha valami platformspecifikus dologgal, akkor nincs sok választásod. (Esetleg az emuláció vagy virtualizáció.) De ha mondjuk szabvány C++-t tanultok, ott édesmindegy az oprendszer, csak legyen rajta egy kulturált C++ fordító.

2023. szept. 29. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
68%

Akármennyire nem vagyok oda a windowsért az operációs rendszerek között ez a leginkább kompatibilis a dolgokkal. És egyetemen sokszor vannak olyan tárgyak amik valamilyen kevésbé használt programozási nyelvet/ környezetet használnak. (Pl nekem Xilinx egy adott verziója csak windows 7 en volt hajlandó elfutni mert az egyetem legacy FPGAkat használt). Vagy épp Octave programozási nyelvvel kellett adatbányászaton dolgozni(ne kérdezd miért) ami windowson se futott jól nemhogy MacOSen.


Később munkában mindegy lesz, mert az esetek nagyrészében linuxra deployolsz és vagy remote szerverre deployolsz vagy konténerben is fejleszthetsz.


IOS re vannak crossplatform megoldások, nem mindenki natív appokat tesz ki az Appstore ra.

2023. szept. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!