Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudnám letölteni...

Hogyan tudnám letölteni Mac-re a Code Blocks-ot?Suliba kellene (C++)

Figyelt kérdés

Találtam egy Maces verziót , viszont folyamatosan dob ki . Ha megirom a programot, es helyes minden akkor sem tudom lefuttatni, mert csak egy fekete ablakot dob fel és nem ír ki semmit .

Egy évet kihuztam enélkül, de már ideje lenne valahogy megoldanom.

Elore koszonom a valaszokat!



2023. okt. 5. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Valószínűleg valami kakesz nem hivatalos IOS port amit leszedtél, azért nem működik normálisan.


Vegyél egy Windows-os gépet, vagy keress valami alternatív programot, amit az IOS normálisan tud működtetni. Szerintem ezek a járható utak.

2023. okt. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél windowsos laptopot vagy használj virtuális gépet esetleg felhőt
2023. okt. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"mert csak egy fekete ablakot dob fel és nem ír ki semmit"


Indítsd el terminálból a programot vagy tegyél a végére egy billentyűre való várakozást.

2023. okt. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
Jó mondjuk az eszembe se jutott mi van, ha a kiíratása kimaradt a kódból. 😂😂😂
2023. okt. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az oldalukon található infók alapján nincs normális Mac-es build és egy ideig nem is lesz (nincs Mac-re fejlesztőjük).


Ez alapján mozdulnék más IDE felé (VS Code, Eclipse, stb.).

2023. okt. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

BME első évben macel én is ezzel szívtam.


A Codeblocks működik, de bugos és folyton kidobott. Azt hiszem ahhoz, hogy a kód lefusson egy fordítót is külön le kellett töltenem és beállítani azt a code blocksban, de erről van a youtubeon rengeteg tutorial videó.


Már most szólok, hogy a magyar felsőoktatás, főleg ha ITról van szó, akkor nem mac kompatibilis, így még rengeteget fogsz szívni vele az egyetem alatt. Ez még pici probléma. Az lesz gáz, amikor abszolút nem létezik a szoftver macre és alternatívát nem tudsz használni.


Én ezt úgy oldottam meg, hogy vettek kb 100k-ért (minden perifériával együtt) egy desktopot otthonra és csak azon csináltam az egyetemes cuccokat. Majd később laptopomat is windowsra váltottam. Egyetem után pedig visszamentem a macosre, de most már szerencsére a cég fizeti az 1 milliós laptopot :D

2023. okt. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
PEBKAC
2023. okt. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!