Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van olyan hogy valakinek nem...

Van olyan hogy valakinek nem valo a programozas?

Figyelt kérdés
2023. okt. 6. 16:40
 1/9 Argloss ***** válasza:
100%
Van.
2023. okt. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Van, sőt valójában elég kevés embernek való, akik valóban jól karbantartható, átlátható, igényes és szép munkát adnak ki a kezük közül.


A 2010-es években minden selejtet felvettek akik 2 sor kódot le tudtak írni így elég sok balf*sz van a szektorban de a következő években így hogy erősen tudják szűrni a cégek a jelentkezőket (mert annyi van) arra lehet számítani, hogy a tehetségteleneknek esélyük sem lesz továbbjutni a szakmai interjún, mert találnak alkalmasabb jelentkezőt, hála a sok jelentkezőnek.

2023. okt. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Milyen programozás? Milyen szinten. Van a programozásnak egy olyan szintje amit bárki képes megtanulni. Egy időben angyon sok kelett belőlük képeztek/képzenek is belőlük 1000 meg 1000 számra. Ilyen egyszerű weblapok programozására egy előre magadott sablon alapján képesek (erre már az AI is képes). Van egy szint ami fölött viszont már kellennek képességek vagy irtózatosan sok tanulás. Egyik tanárom mondta, hogy a jó programozónak kell 100 progi_egység (PE), van akinek ez úgy jön össze, hogy 30PE képesség, 60PE tanulás, 10PE szerencse. Van akinél 60PE képesség, 35PE tanulás és 5PE szerencse. Lehet ez kicsit sarkított példa de valami ilyesmi van itt is. Pl. nekem nagyon tetszik a műkorcsolya imádom nézni, de 0 tehetségem van hozzá, hiába küzdöttem vele pár évig nem ment, beláttam maradok "nézője" mert hiába tetszik és imádom nincs semmi tehetségem hozzá. Lehet, hogy k*a sok tanulással egy "iskolai verseny utolsó előtti helyezett" szintet el tudtam volna érni, de ami másnak 5 perc alatt ment, nekem 2 nap alatt se. Beláttam nem lettem műkorcsolyázó.
2023. okt. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Belőlem 2-3 naponta, home officeos munka közben néha előjön a hangos káromkodás, hogy "Mi a f--ért kellett programozónak mennem?! Lehettem volna fordító vagy hentes vagy akármi, de én ezt a kib---tt pályát választottam." Meg hasonlók.


Én tipikusan az az ember vagyok aki munka után is leül otthoni projectekkel és továbbképzéssel foglalkozni 2-3 órát. Meg végig jártam a Mérnökinfót.


Ettől függetlenül stresszes a munka és hiába kell sokat gondolkodni, sokszor olyan monoton is tud lenni, mintha gyári soron dolgoznál.

2023. okt. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

Persze, hogy van.

Ahogy mondjuk az operaéneklés sem való mindenkinek. Különbözőek vagyunk, különböző képességekkel. Ami nyilván bizonyos keretek között fejleszthető, de nem biztos, hogy egy adott szint felett érdemes erőlködni vele.

Sajnos egy ideje - legalábbis idehaza - próbálják az emberekkel elhitetni az a teljes sületlenséget, hogy "bárkiből lehet programozó". Hát a lónak a lőcsét! Igen, bárki elkezdhet ismerkedni a programozással, és ha van valakinek egy alap IQ-ja, meg egy elvárható általános tudása, akkor alapszinten képes arra, hogy kis programocskákat írjon. De korántsem biztos az, hogy ettől még valaha képes lesz komolyabb programokat írni. Sajnos sokakat megvezettek ezzel, és mióta egy műszaki iskolában vagyok rendszergazda, testközelből is látom, hogy sajnos nagyon sokan mennek programozó képzésre úgy, hogy igazából teljesen tehetségtelenek (és sokszor lusták is) hozzá. Még ha az embert érdekli a téma, "csak" tehetségtelen hozzá, az még a jobbik eset, mert szorgalommal nagyon sok mindent lehet kompenzálni. De a többséget sajnos nem is érdekli. Ha pedig valami nem érdekel, akkor azt tanulni is nehezebb.

Csak ezt magyarázzuk meg valakinek, akivel már elhitették, hogy tudástól és képességektől függetlenül belőle is lehet "havi szinten milliókat kereső" programozó.

2023. okt. 7. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
A legtöbb embernek nem való. Ezért keresi egy jobb programozó az átlag ötszörösét.
2023. okt. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Találkoztam olyan emberrel, aki kiemelkedően okos, ráadásul fizikusnak tanult, tehát reál érzéke, matematikai tudása van, de a kötelező programozás tantárgyaival kegyetlenül megszenvedett. Sikerrel elvégezte a tárgyakat, de csak mert rengeteg időt és energiát áldozott rá, sokszorosát, mint a legtöbb diáktársa. Szóval ehhez is szükséges képesség is.
2023. okt. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 EKNagy válasza:

Van, s hozzá elég sok. Igazából csak azoknak való, aki szeretik a matematikát vagy a sakkot vagy a táblás játékokat vagy ilyen gondolkozós dolgokat.

Sokan meg tudják úgy-ahogy csinálni azok közül is, akik nem szeretik annyira, ahogy van olyan szakács, aki pénzért másoknak főz, de magának hobbiból nem.

Van, aki abszolút tehetségtelen, volt pár olyan diákom, aki szorgalmasan megtanult mindent, de egyszerűen nem értette meg, nem ment neki - alkati kérdés is, az absztrakt matematikára se jó mindenki agya.

2023. okt. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy statisztikai adat: az emberek 17 százaléka tudja megtanulni. A többi még tartós, külön foglalkozás mellett sem képes rá. Egy olyan gondolkodás kell hozzá, ami a legtöbb emberből hiányzik. Miután ezt felismerték, sok amerikai és angliai iskolában bevezették, hogy már óvodás korban elkezdik oktatni. Az a gyanú ezzel kapcsolatban, hogy a megtanulásának a képessége csak egész fiatal korban áll fenn, azért próbálkoznak a nagyon korai oktatásával. Akiben ez a logika az alsó tagozatos kor végéig nem alakul ki, annak a későbbi életkorban már nem tanítható meg. Kezdetleges, egykét soros egyszerű programokat esetleg meg tud írni, de többre nem képes.
2023. okt. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!