Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Üdv . Most kezdtem programozás...

Unkasz88 kérdése:

Üdv . Most kezdtem programozást és kellene segítség. Irj programot mely addig olvas be egesz számokat amíg azok kisebbek mint 10 (de nem sorban- gondolom én), és utána összeadja és kiírja összegüket. Csak egyszerű ciklusokat használhatsz. Hogyan?

Figyelt kérdés

2023. okt. 11. 10:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Miben kellene segitseg? Vagy ugy erted a segitseget, hogy irja meg valaki helyetted?
2023. okt. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Oszd le a feladatot kisebb egysegekre!

- Olvass be szamokat:

- Honnan? Velhetoleg a standard inputrol. Ird meg, hogy egyetlen inputot beolvass, es tarold.

- 0..N kozt kell. Oke, akkor kicsit at kell alakitani a kodot, hogy ne egyszer fusson le, hanem addig, amig a feltetel nem teljesul (nevezetesen, hogy N==10)

- a beolvasott szamokat taroltad valamilyen adatstrukturaban. Most vedd elo ezt a struktruat, deklaralj egy valtozot ami az osszeg, alapbol 0 ertekkel es add hozza a szamokat.

- vegul irasd ki ezt a szamot.

2023. okt. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

#2

"(nevezetesen, hogy N==10)"

Akarod mondani N < 10

2023. okt. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
#3 igen, miutan elkuldtem lattam, hogy... De gondoltam, azert fejlesztes kozben ezt az aprosagot majd eszre veszi.
2023. okt. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%

Van egy nagyon jo oldal, ahol a pyhton kodot lepesrol lepesre latod, hogy fut le a programod, nekem annak idejen eleg sokat segitett. Megirtam neked a programot, mert emlekeszem, amikor en keztem, mennyire raparaztam, hogy fogalmam sincs, hogy kezdjek hozza.


Ez egy pelda, eleg primitiv modon, de arra, hogy megertsd, talan jo lesz.


[link]

2023. okt. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

C a nyelv, ott nem sok struktúra van, de ha alapból összeadod a számokat, amik kisebbek, mint 10, akkor nem kell őket tárolni.

C-ben a scanf-et szokták bevitelre használni, printf a kiírás, ciklusok, változók gondolom megvannak

2023. okt. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%

Sejtem, hogy ELTE IK, es struktura alatt nem structot ertettem, hanem adattipusokat (tomb, int, float, set, bla) de nem akartam befolyasolni, hogy ez tomb, vagy mas legyen.

Azert is pythonban irtam meg, mert nem egeszen ugyanaz a szintax, mint a C, (pl itt az in rangebe nem n-1 a feltetel) viszont magyarazatnak jo, es ha ez alapjan at tudja irni C-re (C++ra) a kodot, akkor eleg jo lecke.

2023. okt. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
húszezer
2023. okt. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
40%
Nem azzal van a baj, hogy most kezdted a programozást és nem tudod megoldani a feladatot, hanem azzal hogy 2 perc google keresés után nem tudod megtalálni rá a választ (mikor több millió megoldás létezik hozzá)... Szóval vagy kezdd el fejleszteni azt a készségedet, hogy egy-egy felmerülő problémának utána nézel vagy hagyd is abba az egészet, mert semmi nem lesz belőled
2023. okt. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

using System;


class Program

{

static void Main()

{

int osszeg = 0;


while (true)

{

Console.Write("Kérem adjon meg egy egész számot: ");

int szam = Convert.ToInt32(Console.ReadLine());


if (szam < 10)

{

osszeg += szam;

}

else

{

break;

}

}


Console.WriteLine($"A beolvasott számok összege: {osszeg}");

}

}

2023. okt. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!