Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Halmazban megtalálni a leghoss...

Halmazban megtalálni a leghosszabb számsort - ami nem mindegyik halmazban ben fordul elő, hanem - ami a LEGTÖBB halmazban fordul elő?

Figyelt kérdés

Annyiban módosítva, hogy nem csak a leghosszabb számsor kellene, hanem a második leghosszabb, harmadik leghosszabb, stb...


Például:


x1 = [1 2 3 4 5 6 7 8]

x2 = [2 5 12 14 18 ]

x3 = [1 2 5 8]

x4 = [10 12 14]


Na most ebben pl. nincs olyan szamsorozat ami mind a 4 halmazban szerepel, tehat akkor nezzuk a kovetkezo esetet, van-e olyan szam sor ami haromban szerepel, pl. a [2] szerepel haromban, de van ettol hosszabb is, pl [2, 5] ami szinten szerepel haromban es hosszabb, ha nem a leghosszabb. Utana vesszuk a kovetkezo esetet, ami legalabb 2-ben szerepel:


[12]

[14]

[12 14]

[5]

[8]

[5 8]


na de van e ezektol hosszabb, ami mondjuk harom elemu? Van, pl.


[1 5 8] es ez hossyabb az osszes elozonel, tehat o a nyertes, hacsak nem talalunk egy 4 elemut...


Ettol jobban sajnos nem tudom megfogalmazni a feladatot, de remelem ertheto.


nov. 24. 09:56
 1/8 A kérdező kommentje:

Tehat roviden tomoren meg egyszer, olyan szamsoroka keresek, ami a leghosszabb es mind a negy X halmazban szerepel. Ha ilyen nem letezik, akkor olyan leghosszabb szamort ami szerepel az X halmazok kozul haromban. A lenyeg hogy az algoritmus ne alljon le, hanem listazza ki az osszes permutaciot mondjuk szazalekban kifejezve hogy hany %-at fedi le a halmazoknak:


[12] 50%

[12, 14] 50%

[1, 5, 8] 75%

nov. 24. 10:02
 2/8 A kérdező kommentje:

[18] 25%

stb, sb.

nov. 24. 10:02
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi a kerdesed?
nov. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Halmazban nincs sor.
nov. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

"Halmazban nincs sor."


Asztán mégis, mér nincs?

nov. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Mer nincs.
nov. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%

Azért, mert a halmaz elemeinek nincs sorrendje. Se a matek definícióban, se a programozási nyelvekben (általában, de lehet olyan, ahol van). Szóvan szerintem listára gondol a kérdező, ahol nincsenek ismétlődő elemek.


Viszont a kérdés nekem se világos. Adott a feladat, melyik része nem megy?

nov. 25. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
22%
Sztem amit a kérdező sornak definiál, az részhalmaz.
nov. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!