Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért nem alkalmas az egyik...

Miért nem alkalmas az egyik nyelv tanulásra, a másik meg igen?

Figyelt kérdés

Mi a különbség, ami miatt egyik jó a másik nem jó?

például a c miért nem jó?



#programozás #tanuilás
nov. 27. 21:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%

Sajnos a kérdést sem sikerült megfelelően megfogalmazni, illetve a #tanullás is helyesen 1 darab l betűvel irandó: "#tabulás". Úgyhogy számodra mindenképp a magyar nyelv tanulását javaslom elsőkörben.


Másodsorban pedig nincs olyan, hogy egy nyelv jó vagy nem jó (egyáltalán hogyan definiálod a "jóságot") tanulásra, hanem olyan szcenárió létezik, hogy egy adott területre mely programozási nyelvet érdemes tanulni. Például ha te front-end fejlesztő akarsz lenni akkor sokkal célszerűbb JavaScriptet tanulni C helyett, mivel a front-end fejlesztők nem C nyelven programoznak. És vica-versa, ha te beágyazott rendszerek programozásával akarsz foglalkozni akkor sokkal jobb választás C-t tanulni, mint például TypeScriptet vagy Swiftet amiket teljesen más célú fejlesztésre alkottak meg...

nov. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Mert a tanulás kezdetén a nebulónak - főként ha gyerekről vagy nem kifejezetten programozók képzéséről (hanem egyfajta informatika iránt érdeklődő laikusokról) van szó - "élmény" kell, éppen ezért nem kezdenek "nehezebb" nyelvekkel, hanem valami látványos dolgokkal - Logo-val az arra épülő Scratch-el, régebben Basic-kel, Pascallal, újabban Python-nal.
nov. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az nem két l, hanem i és l, amúgy meg elgépelés, öreg nyomi.
nov. 27. 21:50
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Mert van, ami túl összetett ahhoz, hogy egy átlagos kezdőnek emészthető legyen, és ne vegye el a kedvét már a kezdet kezdetén. Illetve hogy maga a nyelv ne vegye el a figyelmet a programozás lényegéről, az algoritmizálásról. Aztán ha már szerez némi rutint, akkor rá lehet térni a gépiesebb gondolkodást igénylő nyelvekre.

Illetve még szerintem az is lényeges (lenne) egy tanulónyelvnél, hogy ne legyen irreálisan háklis, de ugyanakkor kellő fegyelmezettséget várjon el a kódolás során.

nov. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%

Mért ne lenne jó a C?


BME-n első nyelv, amivel találkozik az ember.


Inkább azt lehet kimondani, hogy vannak olyan nyelvek, amikkel egyszerűbb alkotni valamit látványosat, így nagyobb motivációval lehet tanulni.


Viszont a C, annak ellenére, hogy utáltam a BMEn és a mai napig nem szeretem a C és C++ világát, rettenetesen jó volt alap programozási kocepciók megtanulására, amiket lehetetlen lett volna megtanulni, monjuk a Pythonnal.

nov. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Meddig voltál a BME-n, két hónapig?
nov. 27. 23:39
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

Attól függ, hogy mi a tanulás célja. Ha valamit gyorsan kell látványosan és nem akarjuk, hogy elvesszen a részletekben, akkor pl. egy python előnyös, mert egyszerű.

Ezzel szemben mondjuk egy Assembly-nél olyan sok munkát kellene beleölni a programba és annyira átláthatatlan egy kezdőnek, hogy az életkedve is elmegy.


A C-re reflektálva. Azért nem lehet előnyös, mert nem nagyon használják, leginkább csak beágyazott rendszereknél. Viszont igen, a BME-s megközelítés ilyen szempontból kifejezetten jó volt, mivel az alap programozáshoz tartozó logikát a C-n keresztül szépen be lehetett mutatni, ezért ha valaki hosszútávon gondolkodik a programozáson, akkor igen, lehet indulni a C-vel, mert elég jó alapot tud adni.


Mielőtt szellemi fogyatékos kérdező nálam is megkérdezi, hogy meddig voltam BME-n, végig. Ott végeztem.

nov. 28. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is C-vel kezdtem egyetemen, de Szegeden. Jah igen.. én is végeztem. :)


Programozás tanulás nem az élményről szól.. Hanem a megértés és "működik" öröméről. Azt meg bármelyik nyelv megtudja adni.


Az mindenképp előny, ha fejlesztő tudja is, hogy mi történik a folyamatok mögött, hogyan történik egy metódus hívás és hogyan tud visszatérni a hívó pontra.


De pl. egy Python-t seggelve és alkalmazva (de elmondhatom ezt bármely nyelvről vagy bootcamp-et frissen végzettekről), hogy ez nem fog menni. Ha tetszik, ha nem, ezek a kék-galléros IT segédmunkások.


Aztán, ha érdekli és mélyre áss a kolléga, a hogyanoknak és a miérteknek, onnantól jön a megvilágosodás.


Tehát, szerintem nincs semmi baj a C-vel mint kezdő nyelvvel. Legalább megérti, hogy mit fednek el bizonyos felhype-olt nyelvek.


Félre ne tessék érteni, minden nyelv okkal létezik és minden nyelvnek van erőssége és gyengesége. Python is remek nyelv a saját területén, de pl. szerver alkalmazást (microservice-t) írjak abban, a hideg is kiráz. Statisztika vagy matematikai modelleket feldolgozni vele, nah arra jó.

nov. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Programozás tanulás nem az élményről szól.. Hanem a megértés és "működik" öröméről. Azt meg bármelyik nyelv megtudja adni."

Gyerekeknek és nem kifejezetten programozónak készülő, de a programozás iránt esetleg érdeklődőknek igen. Ebből az élményből indulva aztán lehet komolyabb nyelvekkel megbirkózni.

nov. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"BME-n első nyelv, amivel találkozik az ember."


#5

A BME egy műszaki egyetem, az ehhez párosuló oktatási metodikával, elvárási szinttel. A BME nem azért oktatja a C-t mert annál nincs jobb, alkalmasabb, hanem azért, mert minőségi oktatást kiván biztosítani arra érdemeseknek, de csak azoknak, és ehhez a C egy nagyon jó előszűrő. Emellett, az ipar is kiterjedten használja a C-t. A C elvárás, a C a közös nyelv, a közös nevező.


"Legalább megérti, hogy mit fednek el bizonyos felhype-olt nyelvek."


#8

Mit fednek el?

nov. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!