Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Linuxon a c# hoz milyen...

Linuxon a c# hoz milyen alternatívák vannak a visual studiohoz?

Figyelt kérdés

Eddig elvoltam vs codeban mert csak consoleos programokat írtam.


De mosg szeretnek néhány winform appot is írni magamnak majd ha az is megvan esetlegesen egy kis asp.net


dec. 16. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
VS Code-nál nem lesz jobb.
dec. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Sok sikert hozzá... Winforms nem támogatott .net core alatt, alternatívaként létezik a maui [link]
dec. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat akkor az lesz a legjobb ha felrakok egy windowst is:)
dec. 16. 21:53
 4/7 anonim ***** válasza:
MonoDevelop
dec. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

C# az egy olyan nyelv, ami eredetileg csak windowsra készült, majd a .net core-t elérhetővé tették linux alá is. Abban viszont tudtommal(ez pár éves infó) nincsenek GUI-s cucco. ASP.net viszont azt hiszem van. Amúgy a winforms az nem egy régi cucc? Nem a WPF ami leváltja?


Nem tudom mennyire ragaszkodsz a linuxhoz. Wine alól esélyes, hogy futna a programod probléma nélkü, vagy windows virtuális gépben.


(remélem nem a szokásos troll vagy amúgy)

dec. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5: 4. vagyok. Maga a .net Core tényleg csak karakteres felületű, de ha magát a Mono-t felteszed Linuxra, az a .Net-es .exe-t képes futtatni. (Olyankor nem a Wine futtatja, hanem a Mono.) A MonoDevelop pedig képes GUI alkalmazásokat is készíteni.
dec. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6

Igen, nem vettem észre a kommentedet, bocsi. A mono az a .net-nek az újraimplementálása, nem tudom, hogy ma hogy állnak, de már vagy 10+ éve egész jó volt, azt tudom.

dec. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!