Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A greenfox esete csak a...

A greenfox esete csak a kezdet és az összes bootcamp le fog állni?

Figyelt kérdés

[link]


Mint pl codecool vagy progmasters stb...


dec. 19. 06:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
75%
Örülök, hogy megvan az új slágertéma. :)
dec. 19. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
12%
Nem fognak leállni. Magyarországon legalábbis biztosan lesz kereslet rájuk, mert egy bootcamp többet ér, mint egy magyar egyetemi képzés.
dec. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Azért ez a kijelentés kicsit túlzás szerintem, hogy egy pár hónapos gyorstalpaló többet ér mint egy diploma.
dec. 19. 09:14
 4/25 anonim ***** válasza:
15%
Egyáltalán nem túlzás. Van diplomám, de semmi hasznosat nem tanultam. Kizárólag elmélet és kőkemény magolás, erről szól az egyetemek informatikai képzése.
dec. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
85%
Ezeket hova vettek fel amugy? Meg sosem talalkoztam bootcampesekkel. Gyujtomultikkal van szerzodesuk? Vagy kkv szektor?
dec. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
78%

2. “egy bootcamp többet ér, mint egy magyar egyetemi képzés”


Te vagy az, aki ebben a topikban azon rinyál, hogy hiába van IT-s diplomája, mégsem tudsz semmit és nem kellesz senkinek?


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..

dec. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
34%

A bootcampeknek ott van jelentőségük (Amerika, Ausztrália, Anglia), ahol nagyon drágák az egyetemi képzések. De szerintem is leáldozott nekik a jelenlegi formában. Az IT piac is telítődik (végre), ha nem alulról, akkor “felülről” (copilot, chatgpt), és nem lesz szükség nagy tömegű, alacsonyan képzett kóder majomra. Helyettük magasan képzett szakemberekre lesz szükség, amiket csak az egyetemek képesek produkálni.


A bootcampeknek is megvan a maguk helye. Irreleváns (például bölcsész) diploma után például egy szoftvertesztelő bootcamp kifejezetten jó ötlet.

dec. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
15%
Ötezer kutyaütő senkiházit szabadított rá a szakmára ez a tetves cég.
dec. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
25%
#6 Nem az vagyok. Nekem már nincs problémám az elhelyezkedéssel, de amikor kikerültem az egyetemről, akkor bizony volt, mivel semmi hasznosat nem tanítottak. Ami keveset tudtam, azt mind magamtól szedtem fel. Azóta pedig mindent a munkahelyeimen tanultam meg.
dec. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
20%

9. Én megértem az érzéseidet, de azért a 3 év egyetem nem múlt el benned se nyomok nélkül. Max. azt hiányolod, hogy nem iskolaszerű feladatokat kell megoldanod munkaidőben. De a tudást, szemléletet használod minden nap akkor is, ha természetesnek tűnik.


Én most például bayesi idősor modelleket fejlesztek, amihez elég mélyen érteni kell az idősorelemzést, regresszióelemzést, MCMC-t, bayesi statisztikàt, sztochasztikus modelleket. Élő embert nem láttam még, aki ezeket autodidakta módon megtanulta volna annak ellenére, hogy minden könyv elérhető a neten hozzá.

dec. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!