Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Manuális tesztelés illetve...

Manuális tesztelés illetve később az automatizált tesztelés mennyire "matek" függő?

Figyelt kérdés
Érdeklődnék hogy a tapasztaltabbak szerint aki középiskolaban nem volt túl eredményes matematikából (2-3) de viszont érdeklődik az IT felé, leginkább a manuális tesztelés világa felé, érdemes neki komolyabban beleásnia magát? Vagy ha nem "matekos" a gondolkodása akkor a későbbiekben ez hátráltatni fogja?

dec. 19. 10:30
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Hol alkalmaznak még manuális tesztelőket?
dec. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Inkább logikus gondolkozás kell hozzá és analitikus hozzáállás.
dec. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%
1: Leginkább mindenhol, ahol szoftvert fejlesztenek.
dec. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18%
3-as én sehol nem találkoztam még ezzel a munkakörrel (most épp Oracle-nél vagyok). Mondasz pár céget a komolyabbak közül, ahol vannak manuális tesztelő pozíciók?
dec. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
4: Úgy érted pl. minden bankon kívül az országban? De akár olyan cégeknél mint a siemens, sehol nem láttam olyat, hogy ne lett volna!
dec. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
14%
5-ös igen úgy, direkt odaírtam, hogy a komolyabbak közül. Tehát nem a gyűjtőmultikra gondoltam nyilván. Azt írtad mindenhol, ahol szoftvert fejlesztenek, de a top tech cégeknél pl. sehol nem tudok róla, hogy lenne manuális tesztelői pozíció. Mondasz párat, ahol van?
dec. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
6: Csodálkoznék ha így lenne, mivel a manuális tesztelés és az automatizált tesztelés egymást kiegészítő területek és nem pedig helyettesítő. Olyan, mintha azt mondanád, hogy nem kell a távolsági buszokra jegyellenőr, hiszen a sofőr már úgyis ellenőrzi a jegyeket felszálláskor. Hibás megközelítés. Nem hiszem, hogy akár az oracle-nél bakiznának ekkorát. De csak a magyar viszonylatot ismerem, külföldön tényleg nem tudom, mi a helyzet.
dec. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
18%
Annyira dolgozik ez az Oracle-nél, mint én a Nasa-nál... :) :) :) :) :)
dec. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem sok helyen van már külön manuális tesztelő pozi. Attól mert csinálnak manuális tesztelést az nem azt jelenti hogy felvesznek egy két hetes gyorstalpalón átképzett 45 éves fogatlan portást és kifizetnek neki nettó 1 misit a semmire.
dec. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!