Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen laptopot ajánlanátok?

Milyen laptopot ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Jövőre meg szeretnék tanulni programozni. Hobbi szinten szeretném űzni, egyszerűbb számítógépes játékokat szeretnék készíteni. A szorgalmam és a logikám is meg van hozzá, csak azt nem tudom, hogy milyen laptopot vegyek.


A gond a hagyományos PC-vek az, hogyha sokáig ülök, akkor bedurran a derekam, és nagyon fáj (38 vagyok már, nem 18). Ezért arra gondoltam, hogy fekve fogok programozni itthon, nem pedig ülve.


A segítségeteket előre is köszönöm, a bántó kommenteket légyszives mellőzzétek.


Köszönöm, Zsolti



dec. 27. 22:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"A gond a hagyományos PC-vek az, hogyha sokáig ülök, akkor bedurran a derekam, és nagyon fáj (38 vagyok már, nem 18)"


38 vagy nem 78 szóval javaslom hogy valamit kezdjél a fizikai egészségeddel mert az nem normális, hogy az üléstől lerokkansz ilyen fiatalon. Még ha 100 kilós cementes zsákokat emelgetnél vagy betont kevernél akkor megérteném de attól hogy ülsz 1 helyben...


Ha komolyan gondolod a játékfejlesztés dolgot és 3D játékokat akarsz csinálni, valamint nem fagy alá 2 hét után a hatalmas lelkesedésed a programozás kapcsán amikor eljutsz mondjuk a tömb elemeinek a sorbarendezéséig akkor olyat javaslok amiben van dedikált videókártya (RTX 30xx vagy RTX 40xx) a renderelésnél valamint animálásnál fontos lehet. Nyilván a pénztárcád szab határt neki, minél erősebb annál jobb de azért lehetőleg ne egy i3/i5 r3/r5 csökkentett energiatakarékos laptopot vegyél integrált videókártyával mert bedöglik rajta a Unity / Unreal Engine / Blender

dec. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Egyszerűbb számítógépes játékokhoz bármilyen laptop megteszi.

A derékfájásodra, ha már az orvos nem jutott eszedbe, első körben egy térdeplőszéket ajánlanék, aztán annak használata során kiderülhet, hogy mi a fájdalom eredője.

dec. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
Hűha, kicsit meredek egyből játékfejlesztéssel kezdeni.
dec. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűbb játékokat említ. Azok meg nem olyan meredekek.
dec. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Na, először is: ha egy normális széken ülve fáj a hátad, akkor fekve garantálom, hogy ki fogsz készülni tőle. Gyakorlatilag ennél rosszabb póz nem létezik erre. Úgyhogy ha csak emiatt kell a laptop, akkor kukázd is az egészet.

Másodszorra pedig a programozás megtanulásához BÁRMILYEN számítógép jó. Egyszerűbb játékmotoroknál szintén gyakorlatilag nulla a gépigény. Egy olyan számítógép, amivel zökkenőmentesen tudsz internetezni, már elég lesz. Aztán ha belejössz és nem 2 hét alatt hagyod a francba az egészet, akkor lehet elgondolkodni vásárláson.

A grafikákhoz nem árt egy dedikált videókártya, továbbá nem baj ha bőven van memória a gépben és egy normális processzor. Nem tudom milyen játékot szeretnél készíteni, de biztosan vannak olyan nagy projektek, amikhez egy erőmű sem elég, szóval igazából árban a határ a csillagos ég.

dec. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
Inkább vegyél olyan asztalt, amit meg tudsz emelni és állva is lehet mellette dolgozni, vagy tarts sétaszüneteket. A fekve dolgozás a legnagyobb baromság, amit csinálhatsz.
dec. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Igen nem tudom mire gondoltal

agyadon konyokolsz es ugy tapipadozol es gepelsz?

vagy hanyat fekszel es... es akkor hogy? hangal iranyitod a gepet?


agyba lehet vinni egy vezeteknelkuli billt. es egeret is...

ha csak ennyin mulik


szoval megoldhato laptop nelkul is


inkabb valoban kenyelmetlen ez az emberek 99.99999999%-anak


inkabb fektes be draga szekbe, nezz teszteket szekekrol, kimondottan celeszkoz legyen ha programozni fogsz sokat gepelni akkor azokrol nezz teszteket mi a leg ergonomikusabb


ha sokat egerezel, vagy valami hasonlo beviteli eszkozt hasznalsz akkor azokrol


fekves az nem csak dereknak nem tesz jot (ha kozben kezeid is hasznalod aktivan) hanem sok mas egeszsegugyi bajod is lehet tole ha fekve fogod elni eleted


sokan menekulnenek ezen allapotukbol akik csak fekudni tudnak

te meg fejest ugranal az agyba

dec. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"fekve fogok programozni itthon"


Home officeban többször próbáltam ágyból programozni hátha kényelmesebb és egy laptoppal lehetetlen kényelmesen megcsinálni.


Ha van egy nagyon egyedi környezeted beállítva, ahol a képernyő a falról tökéletes pozícióban lelóg és van egy speciális asztalod, ami alá befekszel és kb 45 fokos szögben megtart mindent, akkor lehet meg lehet oldani, hogy kényelmes legyen, de laptoppal biztos, hogy nem.


Ha fáj a hátad, csak jobban fog fájni tőle.

dec. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!