Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tényleg szükség van irodaigame...

Tényleg szükség van irodaigamer szék használatára a programozáshoz, mint hosszútávú munkához?

Figyelt kérdés
Volt már többféle székem, mindegyik minőségi darab. Viszont most úgy alakult, hogy egy napot egy sima egyszerű fa széken gépeztem, és valahogy sokkal kényelmesebbnek éreztem, mint a sok irodai széket mindenféle hiperszuper támaszokkal. Nem most fordul ilyen elő először, mikor bemegyek az egyetemre a tanterembe, azok a legegyszerúbb székek is nagyon kényelmesnek tűnnek nekem.
dec. 28. 22:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem is "sima" székem van, ami meglepő módon hosszútávon is jó, és valahogy nem fárasztó rajta ülni. Így én úgy döntöttem, hogy nem költök akkor több 10 ezer Ft-ot forgószékre. Ez most attól függ, neked hogy jobb, hogy kényelmesebb. Ennyi.
dec. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%
Aztán majd 10 év múlva akár középsúlyos derékbántalmak közepette gondolj vissza, miért nem egy szaros hokedlin kéne dolgozni egész nap. Igen, az olcsón tömeggyártott gamer és irodai székek is azok.
dec. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Valamikor régen, vásároltam egy minőségibb irodai széket. Egy idő után, ha a széken ültem és dolgoztam, akkor a hátamon, a gerincem közepe táján, egy ponton szúrást éreztem. Ez a szúró érzés idővel egyre kellemetlenebbé, égő fájdalommá vált. Míg korábban több órányi ülés után kezdett el szúrni, fájni, odáig fajult, hogy már a székbe ülés után fél órával jelentkezett.


Az egyik ügyfelem, egy orvos felfigyelt arra, hogy a vele való tárgyalás közben feszengek a székemen (a szúró fájdalom miatt). Szóba került a dolog, elmondtam neki a panaszaimat. Ő ott, akkor, azonnal megvizsgálta a hátamat, szemügyre vette a széket is. Észre vette, hogy a szék olyan magasságba van állítva, hogy a cipőm orra épp hogy leér. Azt javasolta, hogy legalább 6-8 centivel engedjem lejjebb a széket. Ezt megtettem és láss csodát, a probléma eltűnt.

Ebből az a tanulság, hogy nem mindig a szék a hibás. Az is sokat számít, hogy a szék és a test hogyan találkozik. Ha a találkozás nem ideális, akkor a test súlyeloszlása megváltozik és a vázizomzat bizonyos, nem erre való részei kénytelenek más izmoktól átvenni a terhelést. Ezáltal idővel elfáradnak, gyulladásba jönnek és kész a baj. Ha ez az állapot még hosszú időn át továbbra is fennáll, akkor krónikussá válik és gerinc-sérv, vagy más betegség alakulhat ki.

dec. 29. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem gamer székre, hanem egy jól állítható, ergonomikus irodai székre.
dec. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Volt már többféle székem, mindegyik minőségi darab."

És mennyibe kerültek azok a "minőségi darabok"? Csak mert amit mindenhol árulnak 30-40 ezerért, az minden csak nem minőségi.


Egy jó irodai szék 120 ezer forinttól kezdődik, határ pedig a csillagos ég. Bent a cégnél amikor új székeket vettek, ég és föld volt a különbség a régihez képest. Mikor utánanéztem, kiderült, hogy ilyen 7-800 dolláros darabok.


És ahogy előttem írták, az sem mindegy, hogyan állítod be a széket. Talpaddal a földön a combodnak vízszintesnek kell lennie, ha nem az, akkor túl magasra van állítva a szék. A deréktámaszt is jól kell beállítani (olyan széket meg nem szabad venni, amin nincs). A háttámlát pedig nem szabad fixálni.

dec. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
21%
Nem ergonomikus meg hiperszuper székek kellenek hanem olyan fizikai állapotba hozni magadat hogy ne rokkanj le attól, hogy 1 helyben kell ülni. Régen az emberek 16 órákat kapáltak 40 fokban nyáron a tűző napon mégsem lett semmi bajuk, most meg a sok fizikailag leépült gyíknak az sem mindegy milyen széken ül a hűvös szobában, nevetséges... Napi szinten mozognál 10 percet vagy kinyomnál fej fölé búzás zsákokat és nem olyan lenne az egészségi állapotod mint egy hadirokkantnak.
dec. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nincs szükség rá. Én ágyban és kanapén fekve dolgozok :)

Amúgy elég sokat mozgok, mert van egy kutyánk, amit napi pár órára vinni kell sétálni, túrázni.

dec. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"hanem olyan fizikai állapotba hozni magadat"


Ez fizikumtól független kisfiam.

dec. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%

Nagyon furcsa, ritkán gondolom bele, de egy valószínűleg 5-10 ezer forintos műanyag széken dolgozom. Közben a laptop, amit használok 1 millió körüli.


Nem kényelmetlen és nem is érzek kontrasztot, amikor beülök az irodában lévő kb 300k-t érő full extrás ergonómiai csodákba.

dec. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9: így vagyok vele én is kb
dec. 30. 12:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!