Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mekkora a tudás különbség egy...

Mekkora a tudás különbség egy junior, medior ,es senior programozó között? Mire lehetek elég friss szoftverfejlesztő diplomával + felsőfokú angollal ?

Figyelt kérdés
A fizetések hogy mozognak? Mi a reális?
jan. 7. 06:48
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Munkatapasztalat nélkül junior leszel.
jan. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

"Mire lehetek elég friss szoftverfejlesztő diplomával + felsőfokú angollal ?"


Ezen kívül valamit fel tudsz mutatni? Pl: szakmai gyakornoki tapasztalat / diákmunka tapasztalat / programozási verseny helyezés / nemzetközi publikáció - konferencia előadás / demonstrátorkodás / publikus repo - contribution open source projektben vagy bármi egyéb?


Ha csak egy diplomád és nyelvvizsgád van, ami kvázi alapnak számít 2024-ben azzal elég nehéz lesz elhelyezkedni a jelenlegi munkaerőpiaci helyzetben. Természetesen entry-level / junior pozíciókra van esélyed (megpályázhatsz mid / sen pozikat is csak nincs értelme).


Tudásban ha valóban senior az illető (és nem csak annak gondolja magát, mert valami hulladék KKV-nál lenyomott 5 évet) azaz több éves tapasztalata van komolyabb tech cégeknél akkor ég és föld a különbség egy senior és junior között.

jan. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%
Attól függ, hogy melyik cégnél.
jan. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 IgaziÚriember ***** válasza:
57%
Ha csak ennyit tudsz felmutatni örülhetsz annak ha egyáltalán behívnak interjúzni a 150 másik jelentkező közül, mert ezzel nem tűnsz ki az átlagból.
jan. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a sok választ! 12 éve dolgozom állami cégnél mint networkos, de ez nem igényel nagy tudást ezért diplomaztam le és ezért maxoltam ki az angolt.
jan. 7. 12:55
 6/8 anonim ***** válasza:
61%

"12 éve dolgozom állami cégnél mint networkos, de ez nem igényel nagy tudást ezért diplomaztam le és ezért maxoltam ki az angolt."


Az a probléma, hogy ég és föld a különbség egy állami céges networkos területen és amit egy multinál vagy banknál kell csinálni. Állami cégnél kb annyi a dolga egy networkosnak, mint egy mezei rendszergazdának, míg multinál komplex hibatűrő, megfelelő terhelés elosztással rendelkező fault-tolerant és security ajánlásoknak (ISO / IEC) megfelelő hálózatokat kell tervezni, kialakítani és configolni. Valamint ott több éves tapasztalat után már szinte elvárás hogy érts a hálózatbiztonsági rendszerekhez is. Én 8 éves tapasztalattal keresek bruttó 2,2M-t network engineer majd network security engineer pozicióban mérnökinformatikus BSc (hálózati speckó) végzettséggel + CCNA, CCNP Enterprise, CCNP Security, CCIE és CCAr tanusítványokkal.

jan. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez jól hangzik! Gratulálok a karrieredhez! 32 vagyok még csak, te mit tanulnal most a helyemben? Hogyan fejlesztenéd magad ?
jan. 7. 18:44
 8/8 anonim ***** válasza:
17%

#6:

Elég nagy butaság amit írsz, 10 évet húztam le állami szférában, mint fejlesztő és elég sokat kellett pingelni a networkos kollégákat.

Az megvan, hogy nem csak a Marika néninek nem megy az excel probléma van állami szférában sem? Komplett több ezer felhasználós weboldalakat is kezelnek, fejlesztenek. Mind SQL-ben, mind csak webszerver elérésnél voltak/vannak ott is load balancerek és még 10001 naprakész dolog.

jan. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!