Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek a PHP-nak van jövője?

Szerintetek a PHP-nak van jövője?

Figyelt kérdés
Tudom,minden évben előkerül ez a kérdés,de már a NodeJs is konkurencia a Java,és a C# mellett,valamint komoly(abb) cégek nem használják,ha jól tudom.

jan. 12. 19:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%

Tényleg nem használja senki...


[link]

jan. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
A weboldalak 75-80%-a PHP alapú, nagyon nem úgy tűnik, mint ha nem lenne jövője. Előbb fog a Java teljesen eltűnni a netről, mint a PHP.
jan. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Használják azt:

- [link]

- [link] (ráadásul a Bash, a HTML/CSS és az SQL nem programozási nyelv)

jan. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Ahogy #3 linkjeben latszik, rohamosan csokken a nepszerusege, de rengeteg legacy rendszer epul ra, igy evtizedekig jelen lesz meg.
jan. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

"valamint komoly(abb) cégek nem használják,ha jól tudom"


A top cégek közül talán csak a Meta, de ők is inkább megírták a Hack-et helyette.

jan. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
Majd ha olyan nojs, java, .net keretrendszer lesz, mint a Wordpress/Drupal a php-nál (és a webhoszting szolgáltatók is támogatják), akkor lehet aggódni. Addig erre nincs sok esély. Nyilván ha gyors, biztonságos és kevésbé sérülékeny site-ot akarsz csinálni, akkor nem a php a legjobb megoldás, és "komoly" rendszerek általában nem php-ra építenek, de nagyon sok esetben ennél gyorsabb és olcsóbb megoldás nincsen.
jan. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
32%

#4


"Ahogy #3 linkjeben latszik, rohamosan csokken a nepszerusege"


És ezt melyik statisztikából olvastad ki?

jan. 13. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

#6


"Nyilván ha gyors, biztonságos és kevésbé sérülékeny site-ot akarsz csinálni, akkor nem a php a legjobb megoldás"


Mert mi a gond a PHP biztonságosságával?

jan. 13. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

#7 a Stackoverflow statisztikabol.

A 2020-as felmeresben pl. meg 26%-on volt a PHP, a 2023-asban mar beesett 19% ala.

jan. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Van jövője, bár én azok táborát erősítem aki már nem dolgozik vele.


A programozásban fontos egyensúlyt találni az absztrakció szintje és a konkrétitás között, hogy a kód könnyen érthető legyen, miközben hatékonyan kezeli a problémát.


Nálam pedig itt hasalt el az egész, nem maga a PHP miatt, hanem a PHP fejlesztők mentalitása miatt.

ápr. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!