Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Emelt info érettségire melyik...

Emelt info érettségire melyik programozási nyelven érdemes készülni?

Figyelt kérdés
Teljesen kezdőként.
jan. 23. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Alapvetően Python-t érdemes tanulni azokhoz a feladatokhoz, ha a legkönnyebb és legésszerűbb utat választanád.
jan. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

Ha valamiben _nagyon_ otthon vagy, pl gyakorlott front-end fejlesztő vagy, akkor emiatt nem érdemes új nyelvnek nekiugrani, hanem jó a JavaScript (ha már álmodban is ebben kódolsz).


De alapjáraton valóban a Python a leginkább alkalmas erre, mivel nagyon magas szintű, és így jobban tudsz magára a feladatra koncentrálni, nem kell a nyelvvel meg a compilerrel küszködnöd.

jan. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Abban kódolj amihez értesz, ha nem tudsz még programozni, akkor Python a legegyszerűbb ezekhez a feladatokhoz. Én C# ban csináltam mert az ment(tovább tanulás miatt csináltam emelt érettségit, előtte 8 évig dolgoztam C# fejlesztőként), Pythonnal kb fele annyit kell pötyögnöd, kevesebb dolgot lehet elbszni, érettségire ezzel készülsz fel a leggyorsabban ha nulláról indulsz.
jan. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 vmg ***** válasza:
91%
A lehetséges nyelvekből a Python-t érdemes választani az a "legkönnyebb" ha nulláról indulsz.
jan. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
26%

Látom hogy sokan lepontozzák a Python-t tartalmazó válaszokat. Ha nem értetek egyet vele, legalább írjatok alternatívát, hogy a széleskörűen elterjedt Python miért nem ajánlott az érettségi feladatokhoz?


Esetleg akkor javasoljatok Assembly-t, C-t, C++t, C#-ot, Java-t, Turbo Pascal-t, vagy bármit, ha a Python szerintetek nem ajánlott a célra.


Én továbbra is Python-t, talán C#-ot merek ajánlani egy érettségiző diáknak, mert ezekhez fogja találni a legtőbb segítséget az interneten, Python-ban van a legtöbb érettségi feladat megoldva Youtube-on. Talán ezekkel a leghatékonyabb felkészülni, és a feladatokra koncentrálni, ahelyett hogy nyelvi sajátosságokkal kelljen foglalkoznia. Akit meg mélyebben érdekel a programozás, előbb utóbb úgyis eljut az alapokhoz, mondjuk Python-C#-C++ úton. Persze lehet az alapoktól is indulni, de akkor jóval nagyobb hangsúlyt kell a nyelvre fordítani, és először annak a működését megérteni. Csak erre az érettségi előtti kapkodásban általában nincs idő. Főleg, ha önállóan, egyedül kell felkészülnie az emelt infóra, mert az iskolájában nem vállalnak felkészítést, csak középszintre. Hiszen teljesen kezdő szintre vonatkozott a kérdés.

jan. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%

+1 a Pythonra

Jól használható, könnyen tanulható nyelv. Ráadásul sokkal gyorsabban meg lehet benne oldani a feladatokat, ha a futásidőnél nem a milliszekundumokat kell optimalizálni (és ritkán kell).

Egyik kedvenc nyelvem, pedig ismerek párat.

jan. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!