Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Win10 home, ps1 script nem...

Win10 home, ps1 script nem fut le shutdown esetén , egyébként a script működik jobb klikk ->run with powershell -el. Mi lehet a gond? Lásd megjegyz..

Figyelt kérdés

1,Első beállítás kísérlet

Computer Configuration > Windows Settings > Scripts (Startup/Shutdown) > Shutdown

Itt csak simán a myscript.ps1 fájlra hivatkoztam.


2, Mivel az előző nem jött be az alábbi helyre bemásoltam, de úgy se.

C:\Windows\System32\GroupPolicy\Machine\Scripts\Shutdown


Egy sima egy soros uri-s hivatkozás lenne egyébként.


jan. 27. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem fut le?

Elképzelhető, hogy a gép azelőtt bontja a netkapcsolatot, mielőtt lefut a scripted. A másik lehetőség, hogy ha fájlt tölt le a scripted, a rendszer nem várja meg, hanem simán folytatja a leállást, miközben töltődik a fájlod.

jan. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már biztos nem fut le, mert csináltam egy logolást és nem ír semmit bele.
jan. 27. 12:08
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor próbáld meg a task schedulerben.
jan. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 CspCsj ***** válasza:

Google gyorskeresésre:

Csoportházirendben (Group Policy) Leállítás (Shutdown) helyett Kijelentkezés (Logoff) eseményhez társítva sikerült működésre bírni, - ez persze nem megoldás, de addig is működik.

- nem működik: Group Policy > Computer Configuration > Windows Settings > Scripts > Shutdown

- működik: Group Policy > User Configuration > Windows Settings > Scripts > Logoff


[link]

jan. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4-es ezt is próbáltam már, de ez se, én azért próbáltam ezt, mert a hálózat akkor még biztos él, mikor kilép valaki, de szerintem az a baj, hogy ez csak home, mert itt még a gpedit-se volt benne alapban.
jan. 27. 15:52
 6/8 A kérdező kommentje:
A feladatütemező meg ja, hát ott indítani könnyű, de a leállításhoz nem tudom hogy lehet jól hozzárendelni, próbáltam eventlogból kinézni és meg is volt user32.. meg a shutdown event száma.. de aztán mégse akarta.
jan. 27. 15:54
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem mondom, hogy nem én vagyok a hunyó, de 3 módszerből 1-se , akkor ott már van valami:)
jan. 27. 15:55
 8/8 A kérdező kommentje:
Meg ugye CspCsj megoldása azért is lenne elvileg jó, mert nem kéne rendszergazda jog se.
jan. 27. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!