Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek késő már váltani?

Szerintetek késő már váltani?

Figyelt kérdés
Programozó szeretnék lenni, de teljesen más szakmában vagyok. Júniusban leszek 35 éves. Programtervező informatikus BSc-re járok, ahol 3 félévem van még hátra. Az alapok mennek, de egyik irányba sem kezdtem még el specializálódni. A Java backend lenne az, ami igazából tetszene.

#Java #váltás #backend #programozóra
febr. 6. 08:05
 1/6 anonim ***** válasza:
15%
És?
febr. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Tanulni sosem késő
febr. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 vmg ***** válasza:
72%
Nem késő, egyáltalán, ismerek olyat aki 40 évesen kezdte az egyetemet, elvégezte és azóta már dolgozik is fejlesztőként.
febr. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
Nem késő! Csak vedd fel a tempót! Már a modern java-nál járnak...
febr. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%

Kb. egy éve részt vettem egy informatikai tanfolyamon. A tanárok közt volt jogtanácsos, vízvezeték-szerelő, a valláselmélet doktora, egyikük sem volt már fiatal. A hallgatók közt is volt újságíró, orvos, gépész tanár, meg minden egyéb, teljesen vegyesen. Szerintem nagy részük 35 feletti volt.

Az egyetlen hatás, ami ellened dolgozik: jelenleg kevesebb juniort vesznek fel a cégek (gazdaság és az AI fejlődése miatt), de ez egyrészt mire végzel változhat. Másrészt pont a korábbi területed előnyt is adhat.

Egyik ismerősöm (bőven 35 felett) gazdasági háttérrel elvégzett egy java tanfolyamot, most elég jó állásokat kap algotrading területen. Ha nem töltött volna 10+ évet az energia tőzsdén, most kevesebb helyre kellene.

Pont az a "teljesen más szakma" az, amivel kitűnsz a többi junior közül.

febr. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

Programtervező Informatika szak az pont megfelelő. Én nem váltanék helyedben, hanem nekiállnék Java nyelvben elmélyedni és SpringBoot keretrendszer megtanulásának.


"egyik irányba sem kezdtem még el specializálódni" Miért? Milyenek vannak?

febr. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!