Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen portfoliót érdemes...

Milyen portfoliót érdemes össze állítani,ha applikáció fejlesztő szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Még egyetlen egy munkám sincs mivel egyenlőre csak eljátszadozom az ötlettel, h jo lenne.
febr. 15. 05:36
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Az első oldala legyen a diplomád
febr. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

És ha nincs? 😅

Okj n vagy valami olyasmi tanfolyamatos hajlandó vagyok elvégezni a papír miatt, de amúgy meg ha valakinek van egy kis esze az online megtanuljak platformokból, ingyen.

febr. 15. 08:04
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A helyzet az, hogy az online megtanulja mert van egy kis esze embereknek az esetek 90%-ában a munkája is olyan lesz. Anno az elején én is azt hittem, hogy nagyon pro vagyok. Ma már látom azt, hogy nagyon nem voltam pro. És nem mondom, hogy ezt a tudást (és itt nem a technológiaalapú tudásra gondolok, hanem arra, hogy értsd mi történik a háttérben, mi miért van és hogyan optimalizálhatod, hogy írj karbantartható kódot stb.) lehetetlen egyetem nélkül elsajátítani, de mindenképpen nehéz, sokáig tart és ezért keveseknek sikerül.


Ergo a jóskapista kft-hez lehet így is felvesznek, de nagy karriert nehezen csinálsz. És manapság már a cégek is belátták, hogy egy képzett, tapasztalt fejlesztő többet ér, mint 5 önjelölt sztár.

febr. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És akkor az okj sem elég, ugye?
febr. 15. 09:37
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
Megint a kérdés, hogy mire. De alapvetően sokat nem ér.
febr. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
70%
Applikációkból állót.
febr. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, meglehet tanulni online, sőt BÁRMIT meglehet tanulni online, amihez nem kell speciális gyakorlati helyszín. De jelenleg nagyon telített lett a piac ÉS nem kedvező a gazdasági helyzet, tehát nyugodtan megtanulhatod online, csak a HR-hez se jut majd el a CV-d, mivel automatán kukázva lesz a diploma hiánya miatt.


Ne érts félre, én is meg mindenki más jó programozó magától tanult mindent, az egyetem csak az unalmasabb dolgokat erőltette szerencsére ránk és verte belénk, de mindent magunktól tanultunk és tanulunk is folyamatosan.


De a piacon valahogy MUSZÁJ kiemelkedni a többi száz junior közül aki ugyan arra a pozira jelentkezett. Most miért hívjanak be minden diploma nélküli embert, mikor a száz jelentkező több mint fele úgy is diplomás lesz? Diplomások között pedig nagyobb eséllyel lesz értelmes programozó, így teljesen értelmetlen a nem diplomásokkal foglalkozni.



Persze van esélyed diploma nélkül, ha pl csinálsz egy nagyobb open source projektet, ami alatt egy > 1000 csillagos repot értek. Ezzel nagyon jó esélyeid lennének, sőt, megkeresnének cégek is. Nyílván itt egy valami komplexebb projektre kell gondolni, egy pár száz soros kód ami csak valami annoying dolgot old meg nem ér semmit.



Ez már személyes vélemény lesz és nem bántásból írom, csak nekem annyira felfoghatatlan, hogy

-nettó 1M fizut el lehet érni itthon is seniorként könnyen ,

-van full remote állasra lehetőség,

-de ha irodában kell dolgozni is minden full kényelmes,

-ezzel a szakmával BÁRHOL a világon durván kiemelkedően lehet keresni,

-juniorként is már BÁRMELYIK ország átlag fizuja felett tudsz keresni,

szóval ezért cserébe annyira hatalmas dolog 3.5 évet tanulni?


Pláne itthon, ahol 280 ponttal (minimum pont ami kell továbbtanuláshoz) felvesznek egy vidéki egyetem állami ösztöndíjas képzésére. Konkrétan az abszolút minimumot kell elérni és lesz állami helyed garantáltan. SŐT, a covid óta alig kell bejárnod majd levelezőre és full online csinálhatod az egészet….


Munka nélkül csak az lesz gazdag aki jó helyre születik, most ne hogy már milliós fizuért 3.5 év miatt problémázzon valaki…


És tényleg ne sértésnek vedd, hanem egy “apai” elbeszélgetésnek, hogy felnyíljon a szemed mennyire rosszul tekintesz a dolgokra.

febr. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
80%

"ha valakinek van egy kis esze az online megtanuljak platformokból, ingyen."


Ilyenből jelen pillanatban még egy sincs. Te leszel az első!

Drukkolok, hajrá!

febr. 16. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!