Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mik azok a területek, amelyek...

Mik azok a területek, amelyek a legjobb átlagos fizut biztosítják? (több lent)

Figyelt kérdés

Hamarosan végzek programtervezőn és belevágok az álláskeresésbe, illetve el szeretnék mélyülni 1-2 területen, ami az egyetemi évek alatt - főként súlyos betegség miatt - nem történt meg. Különösebben nincs terület, ami kiemelten érdekelne, szerintem bárhol megtalálnám a helyem, ahol vannak kihívások, gondolkodni is kellene. Pontosan ezért a fizetés is az elsődleges szempontok között van. Olyan terület(ek) megismerésére szeretném mostantól az energiámat szánni, ahol akár junior szinten is, de hosszabb távon mindenképpen egy jobb szakember kiemelkedő fizetéssel számolhat, emellett vannak is állások, nem csak 1 ember kell egy országba olyan poziba.

Az sem hátrány, ha a területnek "van jövője", bár én szkeptikus vagyok valamilyen szinten azzal a hozzáállással kapcsolatban, hogy az AI feleslegessé tesz minket.


febr. 21. 14:00
 1/4 A kérdező kommentje:
Persze neten is nézek ezzel kapcsolatos infókat, de az itteni emberek véleménye, rálátása érdekel most.
febr. 21. 14:01
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Jellemzoen a jatekfejlesztes es beagyazott rendszerek fizet kimondottan gyengen es az AI/ML, illetve HFT teruletek kimondottan erosen.
febr. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem örülj ha egyáltalán bárki alkalmazni fog egy mezei diplomával, úgy hogy nincs se gyakornoki tapasztalatod, nem diákmunkáztál, nem demonstrátorkodtál, nincs kézzelfogható prog / TDK eredményed, se publikációd, se bármilyen CERTed... Nem vagy olyan helyzetben, hogy válogass a lehetőségek közül, ami szembejön IT munka azt vállald el, majd közben lesz időd gondolkozni amikor már valós tapasztalatot szerzel, hogy melyik irányba érdemes mélyíteni a tudásodat.
febr. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom abban a szakirányba menny ami jobban érdekel és elakarsz mélyülni benne. Hiába a jól fizető AI (most mondtam egy példát), ki fogsz benne égni, mert "csak pénzért" csinálod, nem pedig "szerelem"-böl.


Továbbá tévhit, hogy egy IT-s diplomával máris milliós fizu lesz. Igaz, a Salary Guid-ok is max 1.1M bruttót mondanak junior plafonnak, de az átlaga azért nem 7 számjegyű.


Hogy hol kezdesz az nem számít. Én is több szakirányban voltam a 7 évem alatt. Voltam PHP fejlesztő, voltam Alkalmazás teljesítmény elemző (azaz hogy tud jobb lenni), voltam Etikus Hacker 2 szerződött sérülékenység vizsgálat project erejéig (van papírom is róla), most vagyok Java Cloud-Native fejlesztő, és most szeretnék váltani Software Architect-re vagy TechLead-re.

Így most a fizum 2.4M bruttó hazai cégnél.


Minden amit fentebb felsoroltam azt én piszkosul élveztem és szeretem a mai napig. A hacking egy kicsit gusztustalan, de abba is szerettem belelátni és segíteni jobbá tenni a rendszereket. Fejlesuteni is szeretek, hogy felépül valami rendszer.


Tehát inkább szeresd amit csinálsz, úgy belülről fogod magad hajtani és nem érzed azt, hogy mosott szar vagy a nap végére.

febr. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!