Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Magyarországon is olyan rossz...

Magyarországon is olyan rossz a programozók helyzete mint Romániában?

Figyelt kérdés

Jelenleg gyereknevelésin vagyok 2025 májusáig. Nem tudom, hogy mennyire fog javulni a helyzet.

Embedded C (automotive) programozó vagyok, másban sajnos nincs tapasztalatom.

2023 év végén kezdték elküldeni az embereket a cégtől, akik projekt nélkül maradtak, sajnos ez még mindig tart.

A mi cégünk a Continentalnak is dolgozik. Multi cég , Kolozsváron van a székhelye. Alegnagyobb bevétele a a Contitól van, de még vannak webes projektek is. A Contisok úgy döntöttek, hogy a projekteket amit kapnak, nem adják át extern cégeknek, mint amilyen a cég ahol dolgozom, emiatt sokan maradnak munkanélkül.


Más nagy cégekről is hallottam, mint például az Endava, Pitech Plus, hogy nimcs projektjük és bocsáják el az embereket. Vajon ez meddig fog tartani?


febr. 21. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Nálad nem a programozással van gond, hanem automotive a probléma. Az egész autóipar kínlódik jelenleg.
febr. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Kimondottan jo helyzete van a programozoknak Romaniaban, tobb ezer nyitott fejlesztoi pozicio van jelen pillanatban is a noname szaroktol kezdve Adobe-n es Qualcomm-on keresztul a Microsoft-ig.
febr. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A Pitech meg az Endava webbel és androiddal foglalkozik. Ott is bajok vannak
febr. 21. 22:34
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Nem, egyáltalán nincsen nagy baj. Annyi változott, hogy már nem vesznek fel mindenféle noname 3 hetes képzést végzett jött-mentet és nem adnak ilyen embereknek magasabb kezdőfizetést, mint egy orvosnak de aki beleteszi a kellő energiát, megfelelő szinten van a tudása annak továbbra is kifejezetten sok lehetősége van programozóként. A programozás alatt sem feltétlen csak a "mezei" fejlesztő pozíciókat kell érteni, számtalan egyéb pozíció van ahol elvárás a programozás és mellette valami domain-specifikus tudás, na ezek a területek továbbra is pörögnek, pár éves tapasztalattal pedig simán hozható a millió feletti bér pl: DevOps, SRE, Cloud, Data, AI mind ilyen terület.


Véget ért egy aranykor amikor ész nélkül vettek fel mindenféle gyenge képességű, motiválatlan embertömeget aki szabadidejében egy sor kódot nem írt volna, és a munkája során is a minimumot nyújtotta, de aki lelkes az továbbra is komoly karriert tud kiépíteni magának. Szerintem azért az egyetemről kiesve 1 BSc diplomával, megfelelő nyelvtudással és pl. 1 éves gyakornoki tapasztalattal br 700-800k-t keresni juniorként home office lehetőséggel az továbbra sem egy rossz deal, főleg úgy hogy ezt az összeget pár éven belül meg is duplázhatja az illető, ha a munkája során is folyamatosan törekszik a fejlődésre.

febr. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Az autóipar komoly paradigma váltás előtt áll. A korábbi rendszerek zsákutcába futottak, a jövőkép sem teljesen tiszta még. Sejtésem szerint kialakulóban van valamilyen szabvány, na és az MI is beleköhög ebbe a történetbe.
febr. 22. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
Ahogy előttem is írták, a Covid alatt mindenki bezárkózott, megugrott az igény a digitális szolgáltatásokra, akkor mindenkit felvettek, még a haszontalan bootcampeken átképzett bölcsészeket is. Nos, most azokat küldik el. Akinek viszont valódi tudása, tapasztalata van, annak nincs problémája.
febr. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem a programozók helyzete a rossz, hanem a munkahelyedé.

Konkrétan: az a vállalat, ami teljes létét egy másik vállalattól teszi függővé, az hosszú távon bukásra van ítélve.

A ti cégeteknél is ez a helyzet. Te magad írtad, hogy gyakorlatilag a Continentaltól függtök. Ők meg - egyébként érthető okokból - egyre kevesebb folyamatot akarnak kiszervezni. Ebből egyenesen következik a mostani helyzet.

De nyilván, a Continentalnál meg pont, hogy most keresnek informatikusokat, részben pont azért, hogy el tudják látni házon belül azokat a feladatokat, amiket eddig külső cégekkel végeztettek.

febr. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!