Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen reguláris kifejezés ad...

Milyen reguláris kifejezés ad vissza olyan szöveget, ami egy másik szöveg előtt van?

Figyelt kérdés
Tehát mondjuk van három macska, négy macska, de nekem csak a három és négy kell.
febr. 26. 14:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

És akkor megérkeztünk oda, hogy homlokegyenest más a specifikáció, mint amit az előbb olvastunk. Gratulálok.


\d*(?:[\.,]?\d+)?\s*(?:mm|MM)

febr. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
És a szám előtt van valami?
febr. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Javaslom, hogy tanulj meg értelmesen kérdést feltenni, mert teljesen eltérő a specifikáció az eredeti kérdésben és amit a kommentek közé böfögtél. Szóval ugorjunk neki mégegyszer: mibajod van és mit szeretnél végeredményül látni?
febr. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

#11 Köszönöm, nem teljesen tiszta, de kipróbálom. Mindig vesszővel választják el a törtet. Semmi probléma szerintem a specifikációval, mert nem az egész kifejezés érdekelt, csak amit kiemeltem, tehát olyan A szöveg, amit B szöveg követ.

#12 Igen

#13 Szerinted a "böfögésed" után még érdekelne?

febr. 26. 16:01
 15/16 A kérdező kommentje:
#11 A mm előtti :-ot =-re cserélve működik, kösz.
febr. 26. 16:11
 16/16 anonim ***** válasza:

"Semmi probléma szerintem a specifikációval, mert nem az egész kifejezés érdekelt"


Ez különbözteti meg a felhasználót a fejlesztőtől. De, van különbség! Különben már már rég meg lenne a válasz. Az, hogy nem adod meg a kontextust vagy fontos részleteket (amiket mi nem tudhatunk, de neked triviális) és csak egy példa adat alapján vársz megoldást, ami alapvetően nem alkalmas a te problémádra, az baj. Vagyis neked vagy a megrendelőnek.

Ilyen esetben a fejlesztő kifizetteti/kiszámlázza a félre tájékoztatásból eredendő plusz munkaórákat is.


Egyrészt te annyi kérdés, tettél fel, hogy "egy macska" esetén az "egy"-et szedjeki. Majd a #9 válaszban közölted, hogy: LibreOffice Calc-ban kell ez. Továbbá nem csak egy szó alapján "egy", "kettő", "három" ..., hanem bevezetted a törteket is #10-ben.


Tehát a specifikáció változott.

febr. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!