Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy .exe fájl szeretnék...

Egy .exe fájl szeretnék kicsomagolni Windows alatt, de nem sikerül. Mivel lehet kicsomagolni?

Figyelt kérdés

márc. 5. 16:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
Futtatható binárison mit akarsz kitömöríteni?
márc. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
7zip-el próbáltam kicsomagolni és azt írja, hogy a fájl nem nyitható meg archívként..
márc. 5. 16:04
 3/15 A kérdező kommentje:
A szerkezetére volnék kíváncsi, meg elvileg van benne egy lista ami valami módon a Host fájlhoz adódik hozzá-
márc. 5. 16:05
 4/15 A kérdező kommentje:
#4 Akkor hogy?
márc. 5. 16:07
 5/15 anonim ***** válasza:

Azt már csak indítani kell, nem kicsomagolni. Zárt forráskódú alkalmazás egyik lényege, hogy nem fejthető csak úgy vissza a tartalma.

Lehet azzal kevered, hogy a Winrar-nak létezett olyan archívumtípusa, ami egy önkicsomagoló .exe fájlt hozott létre. De ez mással nem így működik.

márc. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Ez az a bizonyos exe fájlt, ha érdekel nézd meg: [link]


Futtatni nem ajánlom, mert a Virutotal szerint gyanús, 9/71. Amúgy egy magyar csávó csinálta ezt a fájlt és adatokat szeretnék valahogysn kinyerni belőle.

márc. 5. 16:12
 7/15 anonim ***** válasza:

#7: Nem látszódik ("This folder does not contain any files."). Mi akarna lenni ez pontosan?


Egyébként csak bizonyos önkicsomagoló archívumoknál ( [link] ) - amit telepítőknél alkalmaztak előszeretettel - működött ez a "trükk" (mivel az önkicsomagoló archívumot adott archiválószoftverrel - zip, rar,... - állították elő), "hagyományos" binárisoknál komplexebb a helyzet (nem is biztos, hogy tartalmazza az adott állományt, hanem programkódból ír hozzá).

márc. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Semmivel.
márc. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#8 Igen, valóban az övé..:)


Ez a bizonyos reklámvédelem cucc, ami szerintem nem egy rossz ötlet amúgy.


Kb. úgy működik, hogy ez a fájl hozzáad, vagy inkább letilt egy csomó dns címet és IP címet a Host fájlhoz. Ez hasznos lehet azoknak is akik sok pirate programot használnak a gépen vagy pl. egy csomó adathalász scammer oldalt is letilt alapból.

márc. 5. 16:29
 10/15 A kérdező kommentje:
Amúgy onnan tudom, hogy milyen címeket ad hozzá a host fájlhoz, hogy virtuális gépen futtattam és több száz cím lett hozzáadva a host fájlhoz.
márc. 5. 16:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!