Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Java vagy C#? Merre tovább?

Java vagy C#? Merre tovább?

Figyelt kérdés

Senior PHP fejlesztő vagyok (PHP 8, OOP, Laravel, MySQL, a szokásos...), és szeretnék nyelvet váltani.


Tanultam Java-t, ASP .NET Core lehetőség van a jelenlegi munkahelyemen (Igazából már dolgoztam is vele rövidebb feladatok erejéig Razor Pages-ben), szóval tudnék 1-2 év munkatapasztalatot szerezni vele.


Szerintetek melyik vonalon induljak el?


Köszönöm előre is a válaszokat!



márc. 10. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Az OOP az egy programozási paradigma, de jól jön mind a c#-hoz, mind a java-hoz.


A válasz amúgy attól függ mit akarsz csinálni, mik a szempontok? Mind a kettőt meg tudod tanulni, minél több nyelvet ismersz, annál gyorsabban megy a következő elsajátítása

márc. 11. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%
A C# összehasonlíthatatlanul jobb, mint a Java.
márc. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


#1: Nem leszek álszent,a fizetés lenne az egyik érv. Ahogy láttam, Java-val jobban lehet keresni. Persze attól még mind a két nyelv érdekel, PHP-ból kezdek kiégni.

márc. 11. 16:50
 4/7 anonim ***** válasza:
40%

Java az nehéz, legacy rendszerek üzemelnek többnyire Spring rendszerrel.

Nehezen debugolható, sok rutin kell.

Nem ideális junior fejlesztőknek, és nyilván te sem senior lennék, mert kvázi teljesen más irányba mennél vele.

Szerintem Python-ba indulj el, elég nagy potenciál van az adatok feldolgozásában és azért rendelkezel nem kevés releváns technológia tudással.

Nem feltétlen full stack dev. irányba mennék ilyen tudással.

márc. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Python-ra én is gondoltam! Mennyi idő körül-belül egy junior tudást felszedni belőle?


"Nem feltétlen full stack dev. irányba mennék ilyen tudással."


Igen, szívem szerint backend-en maradnék.

márc. 11. 21:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen tudással 2 hónapot nekiülsz és meglesz simán.

Van fejlesztői tapasztalatod, egy jól megírt CV kell csak és megvagy.

márc. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
57%

Lehet preferencia nyelveket írni, hogy ki mit szeret, de nyilván azt fogja mondani.


Magyarország azért Java nagyhatalom. Számos bank és telekommunikáció használja. Láttam azért elszórva Go-t, NodeJS és Python-t is.


Persze minden nyelvnek meg van az előnye, hátránya és fő funkciója.


Python-t AI és Data analízisben erős. Java a robosztus Spring miatt szerver enterprise alkalmazásokban (cserébe kell neki 1-2GB ram nagyobb projektek esetén). Go pedig cloud-native világban jó a 1s alatti boot idejével. Persze Java is már képes ilyenekre a Micronaut vagy Quarkus framework-ökkel.

NodeJS-ről nem nagyon van tapasztalatom.

márc. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!