Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyire nehéz egy Windowsos...

Mennyire nehéz egy Windowsos játékot átírni Androidra?

Figyelt kérdés

Rengeteg jó játék van, ami nem érhető el telefonra, pedig simán elfutna rajtuk. Például: Euro Truck Simulator 2, Call of Duty 1-2-3, half life, és még rengeteg ilyen játék van, aminek nagyon kicsi a gépigénye, jellemzően 2010 előtti játékok.

Vagy azért nem portolják át okostelefonra, mert sok vele a munka? Vagy az adott motor nem futna arm chipseten?


márc. 19. 15:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem lehetséges mezei felhasználóként, mert hozzá kellene férned a forráskódhoz, és elég komoly programozói tapasztalattal kellene rendelkezned. Azonban ha ez a kérdés felmerült benned, akkor sajnos felejtős.
márc. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Szikszai.B ***** válasza:
100%

"Vagy azért nem portolják át okostelefonra, mert sok vele a munka?"


Ez a válasz.

A telefon és a gép két teljesen különböző architektúra. Az architekturális különbségeket az oprendszer, illetve az API sem fedi el, tehát gyakorlatilag teljesen újra kellene írni ezeket a játékokat.

Az megint más kérdés, hogy telefonon is irányítást is másképp kell megcsinálni, az megint csak plusz munka lenne.

márc. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%

Emulálással megoldható elméletben, de nagyon lassú lesz.


Ezeknél régebbi játékokra pl. ott a DosBox, az jól megy

márc. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Kevés az olyan telefon amiben x86-64 proci (pl Ryzen5 5600G) proci van. Ha több millió ilyen telefon lenne megérné átírni.


De armra átírni mission inpossible.. gyakorlatilag 0 ról újra az egész..

márc. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább a grafikus videóvezérlő architektúra okoz gondot, az X86 még a kisebbik gond. Szerintem CPU szinten kivitelezhető, mert van köztük metszett és az appokat manapság megírják pont ezért mindkettőre.

Viszont pl. egy DX12-es címet nem igen fogsz átírni ARM GPU-ra, kb. teljesen esélytelen. Egyszerűen egyes dolgokra nincs utasításkészlet.

márc. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg az is közrejátszik, hogy az irányítást nehéz lenne átvinni érintőképernyőre, ha lehetséges egyáltalán. De vannak azért kivételek:

[link]

márc. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

5

Mondjuk erre lehetne alkalmazni a dxvk-t (vagy ennek az opengl-es megfelelőjét). Nem tudom, hogy van-e ilyen projekt androidra viszont

márc. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Mondjuk igen, ha jól tudom, a telefonokban levő gpu-nak nincs dedikált memóriája, hanem a ramból van neki osztott. Másrészt nagyon energiatakarékos, nyilván nem gamingre találták ki.

5: pont ezért írtam 2010 előtti címeket mert akkor még dx9, dx10 ment. Motorból pl az unity a leggyakoribb androidnál, arra kellene átrakni az adott játékot, ha nem megoldható az eredeti motor használata.

Egyébként psp-s címeket le lehet emulálni jó teljesítménnyel, Windows-t még nem próbáltam. Tudtok valami emulátort, ami használható?

márc. 19. 19:38
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

Az összes eddig felsorolt érv hibás.


Az a kettő különösen, ami a processzor illetve a grafikus chip különbözőségét hangsúlyozza, mint lehetséges okot.

Az 5-ös is téved, amikor olyat állít, hogy "egyes dolgokra nincs utasításkészlet".


Azért nem írják át ezeket a játékokat ARM procira, mert nem éri meg. Nem lenne vásárlói potenciál, kereslet. A játékok PC-s fanjai köréből kikerülő pár ezernyi fanatikus meg egyszerűen túl sovány bevételi forrást jelent.

márc. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezt próbáltad már? [link]


A demóban pont valami régi játékot tol.


Box86/Box64 emulátort meg Wine-t használ a háttérben.


Amúgy ha elég elhivatott vagy, magad is összerakhatsz valami ilyesmit. A qemu-system-x86_64 elvileg lefordul arm-ra.

márc. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!