Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Senior PHP fejlesztőként...

Senior PHP fejlesztőként mennyi a reális fizetés 2024-ben, Budapesten?

Figyelt kérdés
Laravel, PHP 8, PSR, MySQL, és egy kis PHPUnit ismeret.

ápr. 29. 17:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Tudásban is senior az illető vagy csak eltelt évek számában? Ha valami zsebhoki magyar KKV-nál dolgozott 10 évet spagetti kódot gyártva review nélkül örüljön ha junior bérért el tud helyezkedni normális helyen, ha viszont valódi helyen szerezte a tapasztalatát akkor br 2M körül.
ápr. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mire gondolsz pontosan valódi tudás alatt?
ápr. 29. 17:26
 3/15 Szikszai.B ***** válasza:

Milyen ismereted van még ezen kívül? REST API-t írtál már pl? ORM-ből mi és mennyire megy? JWT? SAML? Oauth? GraphQL?

Git?

ápr. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Rest API-t írtam, SOAP-pal is dolgoztam.


ORM-ből Eloquent, de hobbi projektnek is írtam egyet, bár nem lett a legjobb.


Git alap.


"JWT? SAML? Oauth? GraphQL?"

Sajnos ezekben nincs tapasztalatom, bár régebben a JWT-t nézegettem.


Amúgy igyekszem SOLID elvek alapján kódolni, Dependency Injection alap, azon belül is igyekszem mindent Interface alapon kezelni, hogy cserélhető legyen az implementáció.


Szintén hobbiprojektnek én is írtam PHP keretrendszert.

ápr. 29. 17:41
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a jol fizeto cegek kozul gyakorlatilag sehol nincs PHP, igy kb. Hays salary guide szerinti sav lehet realis.
ápr. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Szikszai.B ***** válasza:
60%

Nekem inkább tűnsz mediornak, mint seniornak.

Szerintem olyan nettó 600-800k lehet nagyjából a te bérsávod.

ápr. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


#6 Én nettó 800-ra gondoltam, hogy azt jó lenne megkeresni.


Amúgy mitől léphetnék senior-i szintre? Az Általad felsorolt technológiák megtanulásával?

ápr. 29. 20:59
 8/15 Szikszai.B ***** válasza:
80%

A tapasztalattal.

Hogy milyen technológiákat ismersz, az egy dolog, de én azt gondolom, hogy ilyen alap dolgokat, mint pl. a JWT alapú autentikáció, illik ismerni, olyan szinten, hogy tudod, hogyan működik, és használtad már.

Aztán ott van a Oauth, szinte minden weboldalon jelen van manapság. Megnézed a Google API-t, composerrel berántod, és csinálsz egy gauth alapú logint, nem nehéz amúgy.

Az ORM ismeret is kell szerintem, az jó pont, hogy neked van. A GraphQL, az meg olyan dolog, hogy vagy szembejön az emberrel, vagy nem. De szerintem nem árt ismerni azt is.

De egyébként az, hogy pontosan ki junior, medior, senior, cégfüggő is, tehát ezek nem egzaktul deklarált, kőbe vésett fogalmak.


Én azt mondom, szerezz minél több tapasztalatot, céges és saját projektekben is, és közben üldöz a cégeket az önéletrajzoddal.

ápr. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a kifejtést, pótolni fogom az említett dolgokat!
ápr. 30. 12:46
 10/15 anonim ***** válasza:
29%

Eleve ott kezdődik, hogy aki PHP- (Python-, Java- stb., azaz konkrét nyelv) fejlesztőnek titulálja saját magát (és nem minimum backend-fejlesztőnek, aki tud alaphangon 2-3 nyelven dolgozni), az nem senior, hanem max. medior.


Ezt így nem lehet megmondani, amit kérdezel. A PHP egy nagyon egyszerű, könnyen tanulható nyelv, és jelenleg, 2024-ben már technical debt minden egyes leírt PHP sor. Lassan már a COBOL kategóriája, de mégsem fizet annyit, mivel egy 10 éves gyerek is megtanulja használható szinten.

máj. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!