Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kell BIOS-frissítést...

Hogyan kell BIOS-frissítést végezni?

Figyelt kérdés
Állítólag "már csak ez segíthet" hogy normálisan működjön a VGA, kaptam linket is hozzá, csak azt hallottam, óvatosan kell, mert hazavághatom az egész gépet....Az alaplapom; Asrock Intel CoreDual Sata II
2009. jan. 12. 07:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Így alapból azt mondom, ha nem értesz hozzá ne kezdj bele :)

Eleve, az alaplap típusa nem pontos. Itt egy lista az Asroc (S775-ös) alaplapjairól:

[link]

Ha ráklikkelsz PONTOSAN arra, amid van, akkor baloldalt megjelenik egy "Download" menü, ott lesznek a letölthető BIOS-ok. Ha szerencséd van, akkor van Windows alól működő utility, ha csak DOS-os van, akkor szerintem semmiképp se folytasd. Szóval ha van windows-os, akkor töltsd le a legújabb dátumút (írja a verzió mellett, hogy DOS vagy windows). csomagold ki egy üres mappába a zip fájl tartalmát, és indítsd el az (elvileg) AFUWIN.EXE névre hallgató programot. Ez automatikusan be fogja írni az új BIOS-t, majd újra kell indítani a gépet.

Amit el lehet rontani:

- nem pontos típust választasz ki, vagy teljesen elszáll a gép, mert nem megfelelő BIOS kerül bele, esetleg javítható is, vagy a program felismeri, hogy nem pontos az alaplap típusa és eleve nem írja bele a rossz BIOS-t. Nem vagyok benne biztos, hogy ha egy chipsetre több alaplap épül, akkor felismeri melyik van neked.

- áramszünet/véletlen reset a frissítés alatt, esetleg a progam futásának leállása. Veszélyes, és nem tudom, hogy az Asrock alaplapok fel vannak-e készítve a nem teljesen kész frissítésekre (valószinűleg igen).

2009. jan. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
DOS alól sem ördöngősség. Kell csinálni egy bootlemezt ( Flopi, CD, Pendrive) és arról indítani a rendszert majd elindítani a frissítő programot. Arra vigyázni kell, h ne szakadjon meg a frissítés ( áramszünet, resetelés) egyébként nem lesz baj.
2009. jan. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, hétvégén nekilátok.......azt hiszem.....:):)
2009. jan. 13. 08:51
 4/8 A kérdező kommentje:
öööö......:o)..Valaki eljönne megcsinálni, cserébe sört biztosítok! Nem szeretném hazavágni a gépet, főként stúdiózok otthon, több évi zenei munkámat veszélyeztetem, ha laikus felhasználóként nekiállok egy ilyen project-nek.....:o)
2009. jan. 15. 13:32
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát ha lemezről indítod, akkor úgysem kell a winchester, amin a fontos dolgaid vannak. :)
2009. jan. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Így igaz és ha el is rontod csak az alaplap sérül meg, a winyón lévő adatok nem. Az alaplap is javítható szinte mindig, főleg az újabb típusoknál, be van építve több biztonsági elem, amivel még egy elrontott BIOS frissítést isl ehet korrigálni. Egyes gigabyte alaplapokon pl. két BIOS van így mindig lesz tartalék ha nem sikerül a frissítés. De a legtöbb biosban már van olyan rész, ami nem írható át ( boot Block) ez pedig sokszor elég arra, h betölthessen egy BIOS-t CD-ről vagy flopiról akár egy videókártyát is kezelhet.
2009. jan. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
43%
Sajnos nem iszok :/
2012. jan. 9. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Ki mondta neked ezt a baromságot hogy hazavágja az egész gépet????

De még az alaplapot se vágja haza... Egyszer nekem se sikerült a bios frissítés elvittem szervizbe 10 perc alatt megcsinálták és csak 2 ezer forintot kellet fizetnem.

2013. jan. 20. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!