Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy lehetne azt megcsinálni...

Hogy lehetne azt megcsinálni css-be, hogy az oldal méretéhez mérten változzon a szegéllyel együtt a kép?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy hogy is kéne elkezdenem.

Nem vagyok járatos a css-ben.

Ezt a kódot szeretném átírni egy olyanra, hogy minél több tartalom van az oldalon, annál többször rakjon ki egy bizonyos képet, de fölötte, és alatta is legyen egy lezáró kép.

Itt a kód, amit át szeretnék írni a css-ben:

#contentinner {

background:#141414 url(../images/bg-main.png) repeat-y scroll left top;

border-left:1px solid #000000;

border-right:1px solid #000000;

border-bottom:1px solid #000000;

margin:0 auto;

overflow:hidden;

padding:0;

width:990px;

}

Vagy csak annyi lenne a baja, hogy csinálok 2 képet +ba, és beírom a css-be hogy tegye ki az I. képet, utána ismételje a másik képet annyiszor, amekkora az oldal, és megint illesszen be egy II. képet, de az I. és a II. képet csak egyszer.

Hogy csináljam? Kérem segítsenek, és szidást nem kérek, tudom hogy lehet hülyét kérdeztem, de ilyet szeretnék, és jó lenne ha meg lehetne csinálni.

A válaszokat előre is köszönöm! :)


2010. nov. 17. 16:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia,

Értem, hogy nem értesz hozzá, és nem szidásként írom, csak azért, hogy legközelebbre már tudd.


Először is, a kérdésednek és az alatta lévő szövegnek még csak nincs is köze egymáshoz.

A kérdésre válasz, hogyan változzon a kép mérete: ha az oldal méretét változtatod pl. 50%-ra, automatikusan csökken a kép is, css nem kell hozzá.


A másik: minél több a tartalom, annál többször tegye ki. Ez CSS-sel nem megy. Ahoz (mondjuk PHP-ban) egy külön függvényt kellene írni. -->Mert a CSS formázásra szolgál, nem többszörösítésre.

2011. márc. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!