Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudok Sakkprogramot írni?

Hogyan tudok Sakkprogramot írni?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy sakk játékot/programot késziteni olyasmit mint pl ez is : [link]

tehát ilyen egyszerrü kinézetüt. Ilyen hogyan tudnék házilag késziteni ? mi ennek a felépitése ?


2010. nov. 19. 12:52
1 2
 1/14 anonim válasza:
Tudnod kell hozzá programozni.Ez nem csak egy perc alatt van meg, ha ilyet akarsz írni.
2010. nov. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És honnan tudnám ezt a szintet megtanulni ?
2010. nov. 19. 14:27
 3/14 anonim ***** válasza:
Kezdd el. Mondjuk azzal, hogy kis képekből ki tudj rakni egy sakktáblát. Ugye kell fekete meg fehér mező, kellenek a bábuk, két verzióban, és mindezt ki kell tudni rakni szépen egymás mellé-alá. Ha ez megvan, onnantól a mozgatásuk már nem olyan nagy kaland.
2010. nov. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
De... Mibe rakjam ki ?:D Milyen programmal tudok ilyet csinálni ? Valaki segitsen mert nagyon szeretném megtanulni de nemtudom hogyan kezdjek neki :)
2010. nov. 19. 16:23
 5/14 anonim ***** válasza:
google-zd ki b@zdmeg 5perc alatt megvan.
2010. nov. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hülye vagyok hozzá ugylátszik :) Hogy googlézam ki ?
2010. nov. 19. 18:00
 7/14 anonim ***** válasza:

figyu megtanulsz programozni és már menni is fog!!

kezgy valami könnyű nyelvel aztán jöhetnek azok is amiben jól nyomhatod

2010. nov. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Sakkot akarsz írni kezdésből? Előre írasd ki hogy "hello world". Majd utána tanulj algoritmikát, majd ciklusokat, majd keresési algoritmusokat, majd tömböket, rekurziót és annak módozatait, majd objektív orientált programozást és annak technikáit, utána töltsd le a Delphit vagy egyebet, majd kínlódj vele fél évig míg megszokod, majd utána írhatsz egy sakk programot. Jha és arról ne is álmodj hogy AI legyen benne. Oda tanulhatsz még egy évet hogy átlásd teljesen. Röviden tegyél le róla, én 4 éve kezdtem programozni és most ott tartok hogy megtudnám írni AI nélkül profin...
2010. nov. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Tanuld meg mondjuk a c nyelvet.Telepítsd a fejlesztői környezetet.(download.chip.eu/hu-n fent van pl. a C-FREE Standard)Amit írni fogsz ezzel le tudod fordítani Windows alkalmazássá.(potosabban ezen belül a fordítóprogrammal) Ebookz-on van fent pár könyv a C nyelvről.Ahogy előttem is írta valaki ez nem egyik napról a másikra megy.Jó pár hónap hogy alapszíntű programot tudj írni.A grafikus programozás már egészen más tészta.Szóval én se ajánlanám.Ha még mindig érdekel akkor be linkelek egy C-s könyvet.
2010. nov. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

#include <stdio.h>


int main(void)

{

printf("Hello world!\n");

return 0;

}

Ezzel azt íratod ki a képernyőre hogy Hello World.

2010. nov. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!