Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi lehet a probléma? (Turbo...

Mi lehet a probléma? (Turbo Pascal)

Figyelt kérdés
Grafikus programot kellene csinálnom Turbo Pascal-ban, de mindig ezt a hibát írja ki: BGI error: Graphics not initialized(use InitGraph).
2010. nov. 20. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]

Ott van egy kicsit lejjebb, a kódrészlet, hogyan inicializáld.

2010. nov. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi csak az a baj, hogy az oldalon lévő példaprogramot( és több más tucat programot is) kipróbáltam és egyik sem működött. Valamikor a fent említett hibát, máskor meg a "Device driver file not found" hibát írja ki. Az inicializálással nem lehet gond.

Attól tartok, hogy valami mélyrehatóbb gond lehet.

2010. nov. 21. 17:36
 3/7 anonim ***** válasza:

Üdv!

Milyen operációs rendszert használsz?

Esetleg próbáld meg emulált környezetben win98-on futtatni vagy DOSbox-szal, mert lehet, hogy a win7 már nem fogja jól kezelni. (Az XP-nél is még lépnek fel érdekes dolgok, pl.: villódzó háttér a szövegeknél (csak fullscreen üzemmódban jeleníti meg helyesen, window-ban nem))

2010. nov. 24. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
XP-m van. Amúgy a suliban tökéletesen működik XP-n DoxBox nélkül, de nekem a Pascal is csak ablakban tud elindulni és azután szoktam Alt-Enter-ezni, hogy teljes képernyőben tudjak dolgozni.
2010. nov. 27. 17:36
 5/7 Trükkös Béla'bá válasza:
Az a baj, hogy Pascalt használsz.
2011. jan. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 ejbenjaro ***** válasza:
Légy szíves másold már be ide a programod ide vonatkozó részeit, valamint azt is írd meg, hogy a számítógépeden a hova van telepítve a Turbo Pascal (pl c:\TP vagy akármi a lényeg, hogy a teljes elérési út legyen). Aztán próbáld meg a Turbo Pascal az XP-ben valami kompatibilis módban futtatni (jobb klikk a tp.exe -re aztán a tulajdonságok és valamelyik fülön lesz ilyen opció), ezt a kompatibilis módot a TP-ben készült programoddal is eljátszhatod.
2011. jan. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Íme az egyszerű program, ami csak egy pontot jelenítene meg:

Program grafika;

Uses Graph;

Var

meghajto,uzemmod:integer;

Begin

meghajto:=Detect;

Initgraph(meghajto,uzemmod,'C:\TP\BGI');

If graphresult<>0 then Begin

Writeln('Grafikus hiba');

Readln;

halt;

End

else

putpixel(200,300,red);

CloseGraph;

End.


A Pascalt a C:\TP\BIN\ könyvtárból indítom. A kompatibilitási módot már kipróbáltam és nem működik.

2011. jan. 21. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!