Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Reguláris kifejezés szóköz...

Reguláris kifejezés szóköz karakterre stop, megolható?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Reguális kifejezést szeretnék használni.

Egy olyan konkrét megoldásra lenne szükségem, hogy ha vizsgálok egy szöveget, akkor a szóköznél állítsa le a folyamatot.


Tudtok esetlek konkrét példával segíteni?

Előre is köszönöm.


2010. nov. 23. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:
A szóközt reguláris kifejezésben szóközzel tudod kifejezni. Meglepő? Milyen folyamatot akarsz leállítani? Egy karakteres, konstans minta esetén egy sima keresés sokkal hatékonyabb.
2010. nov. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tényleg nagyon meglepődtem ki hitte volna.

Nekem arra lenne szükségem, hogy ha keresek egy statikus szöveget ami mondjuk teszem azt "Ügyfél neve:" mellette van egy search area amin belül vizsgál a program, hogy talál e szöveget(titulus,keresztnév,vezetéknév). Azt akarom megoldani, hogy ezeket el tudjam választani automatikusan (digitalizált képről kiolvasás miatt.de mivel a program nem fogja tudni hol végződik a vezetéknév és hol kezdődik a keresztnév ezért kell rá megoldást találnom.) ezért gondoltam a szóközre mint elválasztó. Ha van jobb ötleted, hogy reguláris kifejezésen kívül milyen irányba induljak el azt is nagyon megköszönném.

2010. nov. 23. 21:10
 3/4 anonim ***** válasza:
nem értem. mi a gond? milyen nyelv? milyen szöveg?
2010. nov. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Megoldódott a probléma köszönöm! VBscript-nél máshogy működött a reguláris kifejezés szintaktikája ezért nem működött a kiolvasás, de most már minden rendben!Azért köszönöm!
2010. nov. 25. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!