Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » MegszeretnĂŠk tanulni...

MegszeretnĂŠk tanulni programozni. 0-rĂłl indulok. Van valamilyen kĂśnyv vagy honlap ami segĂ­tene?

Figyelt kérdés
symbian-ra szeretnÊk egszerŹ programokat írni. Igen tudom hogy el�tte megkell tanulni az alapokat. Viszont mÊg azokat sem tudom. Merre induljak el?
2010. dec. 30. 00:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Symbian programozását én meg nem tanulnám, szegény nyelv meghalt kb...


Amúgy először szerinte kezdj el C-t tanulni, arra tudsz építkezni.

2010. dec. 30. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem először valami egyszerűbb script nyelvet kéne megismerned. A C túl bonyolult elsőre, csak elriasztana az egész programozástól.
2010. dec. 30. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló rendkívül szakértő választ adott, még azt sem tudja, hogy a Symbian egy operációs rendszer, nem egy nyelv.

Nyelvet kell választanod, én kezdő célra a Pythont ajánlom, sok irodalmat találsz hozzá a neten magyarul is, és használják mobil eszközök programozására is (nem tudom, konkrétan Symbian alatt is-e, de ha nem felejtem, majd utánanézek, de te is rákereshetsz). Ez egy kezdőknek is könnyű, de profi szinten is használható nyelv, amelyet gyors alkalmazásfejlesztésre találtak ki.

2010. dec. 30. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

De, tudom, de mivel ő a programozást kérdezte, így arra értendően írtam, hogy a symbianra történő programozás halott dolog.


Amúgy a C-t, ha megtanulja, csak jól jár vele, vajon miért azzal indítanak SZTE-TTIK-n is első szemeszterben, prog alapként?


Amúgy bírom, hogy ilyenkor adjátok az ívet, hogy így meg úgy mekkora f@sz vagyok, de mikor srác programozni akart, arra érdekes módon senki nem válaszolt, pedig nem kért bonyolult kódot.


Ja igen és N900-ra is írtam már szoftvert, amin maemo 5 oprendszer van, és a szoftverei c/c++ alapúak...


Nem értem, hogy azért, mert a kérdező szintjén válaszoltam, és nem toltam be az üres okoskodást, hogy deháát az oprendszeeer, miért vagyok egyből looser f@sz...

2010. dec. 30. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mert üres okoskodást írtál be. Hülyeségeket. Meg eleve, C-t javasolsz első nyelvnek. Baromira érthetsz hozzá. Ilyen hülyeséget. Ha már muszáj akkor C++, az mindent tud, amit a C, csak kényelmesebben és jobban.
2010. dec. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azért tanítanak az SZTE-n C-t, mert az egy egyetem, basszus! Oktatókkal, jegyzettel, mindenféle segítséggel. A kérdező otthon tanulna, könyvből, egyedül, és még sosem programozott (gondolom). Ha szerinted neki a C a legjobb, akkor nálad bajok vannak. Elsőre még a PHP-val is megküzdene, de nem probléma, tanuljon rögtön C-t, nem? Azzal biztosan sikerélménye lesz...
2010. dec. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
02:13 vagyok. Egyszerű keresés a "python symbian" szavakkal igen érdekes találatokat ad, működni fog a dolog. Jó kezdő nyelv.
2010. dec. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
PHP is C-re épül bármennyire is különös, egyébként SZTE-s sem nyújtanak több segítséget, mint amit neten találhatsz, sőt minden anyag szinte fellelhető az interneten.
2010. dec. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy a PHP-t C-ben írták, de kérdem én: na és akkor mivan? A C-hez képest halálosan egyszerű, kezdőknek megfelelő. Automatikus típuskonverzió van, nem kell a memóriafoglalással törődni, nincsenek pointerek, stb... Ezek pont olyan dolgok, amitől egy kezdő gyorsan besokallna.


Az meg, hogy SZTE-n nem kapnak segítséget nem igaz. Dévényi tanár úr előadásai elég jók. Ott még az is megtanul programozni, aki nem akar.

2010. dec. 31. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ismerek pár embert, aki nagyon meg szeretne tanulni programozni, de nem megy neki.


Amúgy az ő előadásai tényleg jók és élvezetesek, általában viccesek és jó hangulatúak is, viszont kötprogoknál pl az a tudás, amit ott megkapsz szinte semmit nem és.


És az előadás fóliái valamilyen netes oldalon fent vannak, nem reklámozok, mert nem is tudom a címet, de találkoztam már velük. (és nemcsak pubon)


Viszont a PHP megtanulása azért nem ideális, mivel sokszor pont a lényegi rész veszik el a programozából, és nehezebb lesz megszokni, hogy hogyan kell a típusokra ügyelni, esetleg a for ciklus működését, mint php-ban, ahol simán leírhatja, h egy ciklus addig fusson, amíg a tömb véget nem ér, stb.

2010. dec. 31. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!