Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kell C# (C sharp) -ban...

Hogyan kell C# (C sharp) -ban egy másik ablakot megnyitni? Részletesebben lent

Figyelt kérdés
Szóval konkrétan azt akarom hogy ha rákattintok egy menüpontra vagy akár egy gombra akkor felugorjon egy új ablak (nem MessageBox)!
2011. febr. 6. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:

pl Form1 az ablak, amit szeretnel, hogy felugorjon, ekkor a követezőt írd:

new Form1().ShowDialog();

2011. febr. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm működik! =)
2011. febr. 7. 18:25
 3/7 A kérdező kommentje:
és ha egy Form1-en lévő textbox-ra akarok hivatkozni Form2-őn akkor annak mi a kódja?
2011. febr. 7. 18:29
 4/7 anonim ***** válasza:

Mármint a hívó ablakból az újonnan megnyitott ablakban levő textboxra?

Ekkor publikussa kell tenned azt a textboxot.

2011. febr. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Miért programozol win apit, mikor még az objektumok fogalmával sem vagy tisztában, nem még hogy az öröklődéssel...


Add át a textboxot paraméterként, vagy csinálj neki statikus változót egy közös osztályban.

2011. febr. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ha jól láttam nem azt kérdeztem hogy "Te hogy osztályoznád az én tudásom?" . innentől kezdve nem értem az első mondatodat. =)
2011. febr. 9. 18:26
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


Ez egy érdekes könyv. Angol, de nagyon jó. Olvasd, ha tényleg érdekel a C#.


Amúgy meg, amikor létrehozod a Form2-t (Form1 a "főablak", ebből nyitod Form2-t), belerakod a textboxot, és a tulajdonságainál modifiers-t public-ra állítod. (Ugyanezt megteheted a Form2.Designer.cs-ben is, ha érdekel hogy mi történik amikor bedobálod a vezérlőket az ablakba, nézd meg ezt a kódot, tanulságos.) Viszont, ha hivatkozni akarsz erre a textboxra, a kódod így fog kinézni:


void OpenForm2Btn_click (object sender, EventArgs e)

{

Form2 ablak = new Form2();

ablak.textBox1.Text = "Apu, Buksi kiszökött!";

ablak.ShowDialog(); //itt átkerül a vezérlés form2-re, ha form2 bezárul, akkor visszatér ide a program

}

2011. febr. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!