Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Actionscript3 több MovieClipne...

Actionscript3 több MovieClipnek egymáshoz viszonyított megjelenítési sorrendjét hogy lehet beállítani?

Figyelt kérdés
Áldás békesség! Egy flash játékon dolgozok 2.5D-s megjelenítés mellett. Adva van egy ház, és egy karakter, mindkettő egy-egy példány amit addChild-el adtam hozzá a játékhoz. A problémám: a karakter mászkál a képernyőn, és a házhoz viszonyítva ha előtte megy el (nagyobb Y koordináta), akkor a karakternek kell takarnia a házat, ha mögötte (kisebb Y koord), akkor a háznak kell eltakarnia a karaktert. Viszont ez a takarás nem működik, ugyanis a későbbi addChild-el behozott példány mindig takarja a korábbi példányt, koordinátáktól függetlenül. Ebben szeretnék segítséget kérni, hogy a megjelenítési sorrendet változtatni tudjam, lehetőleg anélkül, h a főmoziban állandóan fel kelljen cserélnem a gyerekpéldányokat (tudom ez is egy megoldás, de eléggé átláthatatlan és erőforrásigényes lesz tőle a progi, főleg nagy gyerekpéldányszámnál). THX!
2011. febr. 6. 22:19
 1/1 A kérdező kommentje:
megtaláltam... a megoldás a setChildIndex
2011. febr. 7. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!