Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mienn Programmal lehet PC...

Mienn Programmal lehet PC játékot csinálni egyszerűen? és könnyen?

Figyelt kérdés
2011. febr. 10. 17:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát az Easy PC Game Creatorral. Pár kattintás és kész a Dio3...
2011. febr. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Sztem ehhez programozáshoz is kell vmennyire érteni.
2011. febr. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Milyen nyelvbe tudsz programozni?
2011. febr. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz programozni,scriptelni:


FPSCreator:FPS játékokhoz

x9: [link]

x10: [link]


Silent Walk FPS Creator:FPS játékokhoz

[link]


3D Game Maker:FPS,TPS és autós játékokhoz

[link]


3D Rad:autós,repőlős játékokhoz

[link]


Cube2:

[link]


Platinum Arts Sandbox:

[link]


Game Maker:2D-3D játékokhoz

[link]


Game Editor:2D játékokhoz

[link]


Ha nem ijedsz meg egy kis programozástól,scripteléstől:

Az eddig említett programokban is tudsz saját scripteket használni,de nem feltétlenül szükséges.

A következőkhöz viszont elengedhetetlen egy kevesebb-több scriptelés:


Blender:

[link]


3D Game Studio:

[link]


Unity:

[link]


Shiva:

[link]


Torqui:

[link]


Leadwerks:

[link]


Unreal Development Kit:

[link]


A következőkben viszont már keményen programozni kell,de még mindég bele férnek az "egyszerűbbek" közé:


Irrlicht:

[link]


Ogre3D:

[link]


Panda3D:

[link]


Xors3D:

[link]


DarkBasic:

[link]


DarkBasic Pro:

[link]


BlitzBasic:

[link]


PureBasic:

[link]


XNA GameStudio:

[link]


Én ezeket ajánlom,de még rengeteg enginet találhatsz itt:

[link]

2011. febr. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%

Ez elég összetett folyamat.

Ha nem rendelkezel programozási ismeretekkel, akkor használhatod a mindenféle game maker alkalmazásokat, melyek teljes mértékig megkötik a kezedet.

Egyszerű játékok készítésére a Flash-t tudom ajánlani. Ehhez viszont ismerni kell az ActionScript 2 vagy ActionScript 3 programozási nyelvet.

A másik programnyelv, amit ajánlani tudok, az a C++.

Ezzel már igen komoly alkalmazásokat lehet fejleszteni, de az elsajátítása nem rövid folyamat.


Fontos, hogy a programozás mellett egy jó képszerkesztő szoftver profi szintű ismerete is kell, és otthon kell lenni a 3D modellező és animáció készítő alkalmazások használatában.

A 3D játékoknál a 3D modellek és animációk elkészítése is egy hatalmas munkafolyamat. Ez mondhatni egy külön iparág a játékfejlesztés terén.

Én készítek 3D modelleket, animációkat és programozok is több nyelven, de még nem mertem játékfejlesztésbe belevágni, mert azt csak csapatban érdemes elkezdeni, és semmi sem garantálja, hogy az akár így is több évig fejlesztett játék sikeres és eladható lesz.

2011. febr. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Milyen programnyelvet ismersz? Legjobb, ha C/C++ vagy C#. Előbbihez kell egy DirectX SDK + Visual C++ express (igaz ez fuss microsoftos, viszont ingyenes és van hozzá komoly tananyag MSDN-en), vagy használhatsz CodeBlocks-ot, meg opengl libeket, eredmény ugyanaz.


C#-hoz meg Visual C# express és XNA. Ez valamivel könnyebb és biztonságosabb platform, mint a DirectX vagy az OpenGL (ez utóbbi platformfüggetlen, megy linuxon is).


Azt meg végképp ne hidd, hogy könnyű játékot fejleszteni, mindig kell programozni hozzá.

2011. febr. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én sem tudok nagyon programozni, sok az alap hiányom belőle, de az XNA-ban mások szerint, és saját tapasztalatomból is tudom, hogy könnyebb játékot programozni, most én konkrétan csak 2D-re gondolok.
2011. febr. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Én ajánlanám a flasht.


Ebbe se könnyű beletanulni, de talán ezzel lenne a legkönnyebb dolgod rövidtávon. További segítség, hogy letölthetsz jó pár elkészült játékot forráskóddal, ami kiindulásnak egész jó.

2011. febr. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
kőszőnőm a segitségeket!:D hát én nme vagyok programozo,még nincs semmi tapasztalatom se! de azé a flasht megprobálom
2011. febr. 26. 18:13
 10/12 szotyi41 ***** válasza:
Game Makerrrel mindent lehet
2011. ápr. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!