Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Free Pascal-t meg lehet...

Free Pascal-t meg lehet tanulni neten keresztül?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni Free Pascalban programozni, interneten keresztül, és az lenne a kérdésem, hogy ez (remélem) lehetséges-e, illetve milyen weboldalakat ajánlotok, amikről lehet tanulni?

Nagyon szépen köszönöm!


2011. febr. 11. 22:47
 1/6 anonim válasza:

Végülis meg lehet tanulni tutorialokból, de kb. ez olyan, mint ha ötperces főzőcskeműsorokból akarnál profi szakáccsaá válni.

Tanulni akármennyire régimódi is, én tankönyvből javaslom. Egy jó tankönyv részletesen elmagyaráz midnent, amit a tutorialok írói lusták leírni. Utóbbiak inkább a tankönyv mellett nyújthatnak segítséget, és nem ahelyett.

Egy szerintem jó könyv: [link] Ha sajnálod a pénzt, vedd ki könyvtárból, bár szerintem a mai viszonyokhoz képest nem egy horribilis összeg, és ha komolyan meg akarsz tanulni Pascalozni, akkor megéri befektetni.

2011. febr. 12. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én a google nevű weboldalt javaslom :) Előző félévben tanultam free pascalt (nem mintha akartam volna, de ez volt az egyik leadandós óra), és mindent meg tudtam oldani a kereső segítségével. Tanuld meg használni, mert felbecsülhetetlen értékű.
2011. febr. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én véleményem, hogyha komolyabban akarsz a programozással foglalkozni, ne Pascal-t tanulj.

Talán érdemesebb lenne egy C++-al kezdeni.

2011. febr. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1.: Köszi, szerintem a héten átforgatom a könyvet egy könyvesboltban az fix, de könnyen lehet, hogy meg is veszem :-)

2.: Igen, és is "google-öztem", de nagyon sok olyan van, ahol csak egy-egy rész van, csomó minden kimarad :-(

Viszont nagyon megköszönném, ha tudnál mondani pár jó oldalt :-)

3.: Ez tényleg jó kérdés, az emberek többsége két részre oszlik, pár ismerősöm ugyanazt mondja, mint Te, de van egy-kettő, aki pedig a Pascal-t javasolja a C++ előtt, mert, ha elvileg ezt megtanulom, akkor az már sokkal, de sokkal könnyeb lesz - hát remélem, hogy igazuk van :-)

2011. febr. 13. 13:25
 5/6 anonim ***** válasza:
pascal egy tanulónyelv. direkt erre van, hogy megértsd az alapokat, az algoritmusokat. aki egyből a c-t megtanulja az nem fog teljes ismeretekkel rendelkezni és fogalma se lesz róla, hogy mi zajlik a háttében. tisztelet a kivételnek.
2011. febr. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Na most a HÁTTÉRBEN zajlást pont hogy a C tanítja meg. Mivel a C csak egy réteg az assembly felett (de tényleg, iszonyat primitív, minden koncepciót könnyű asmre fordítani benne ránézésre is). A C++ már egy fokkal absztraktabb nyelv, és azt használják is (ellentétben a Pascallal), tehát ha azt tanulod, akkor hasznos tudást kapsz.
2011. febr. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!