Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet megnézni vagy...

Hogyan lehet megnézni vagy milyen program kell ahhoz hogy egy nyilt forráskodú programnak pl. SWINE nevű játéknak megnézzem hogy hogyan készül el?

Figyelt kérdés
2011. febr. 11. 22:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Először is kell a program forráskódja. Ha ez meg van akkor az a programozói felület kell amin íródott, és már meg is tudod nézni amit akarsz...
2011. febr. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jó! De hol van a programnak a forráskódja és honnan tudom meg hogy milyen nyelven íródott?
2011. febr. 11. 23:10
 3/13 anonim ***** válasza:
A program készítőinél biztos meg van. Vagy ha feltöltötték valahova akkor pedig ott. Ha más nem meg kell érdeklődni tőlük.
2011. febr. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Keress rá a program forráskódjára a neten. De a SWINE szinte biztos, hogy nem nyílt forráskódú, csak mert egyik karácsonyra ingyenes lett.
2011. febr. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha egy program nyílt forráskódú, akkor általában ott letölthető a forráskódja is ahol maga a program. Ha más nem, megkeresed a készítőinek a honlapját, és ott biztos letölthető lesz. Általában van valami leírás mellé (a honlapon vagy README fájlban), hogy azt a halom kódot hogyan is kell fordítani, milyen libeknek kell meglennie a gépen, milyen fordító.
2011. febr. 12. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A SWINE szerintem sem nyílt forrású.

Itt találsz pár open source játékot.

[link]

Csak egy vélemény:

Szerintem, ha nem vagy tisztában azzal, hogy mi is valójában a forráskód, mi az a fordító, és hogyan kell programozni, akkor nem játékok forráskódjának tanulmányozásával kellene a programozást kezdeni.

Egyébként, egy dologgal kiegészíteném az előttem szólókat. Nem minden programot kell előre lefordítani. A weblapfejlesztés programozási nyelveit külön interpreter fordítja:(böngésző, Apache stb) A weblapokon található JavaScript programok forrását bármikor megtekintheted.

2011. febr. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Fejtsd vissza Assemblybe W32DASM-al, vagy WDASM32-vel.. :)
2011. febr. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Delphiben lehet programozni 3d játékokat?
2011. febr. 12. 14:12
 9/13 A kérdező kommentje:
Szerintetek melyik a legnehezebb és a legkönnyebb programozási nyelv?
2011. febr. 12. 14:13
 10/13 A kérdező kommentje:
Mondjuk ezt a freeciv nevű játékot hogy a fenébe kell visszafejteni?
2011. febr. 12. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!