Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet azt megoldani...

Hogyan lehet azt megoldani hogy ha egy képre rákattintok akkor annyiszor írja be az adott számot a szövegdobozba?

Figyelt kérdés
Magyarul, adott egy kép amin egy 1-es van, azt akarom hogy akárhányszor rákattintok, annyiszor írja bele a számot az editboxba. (Számológép lesz)
2011. febr. 16. 18:35
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és tudom hogy "Button"-al egyszerűbb, de nem úgy akarom, úgy már unalmas..
2011. febr. 16. 18:36
 2/7 anonim ***** válasza:
Megjelölöd a képet valahogy, hogy tudd, milyen szám van rajta, és azt írod bele. Ugyanúgy valamiféle onclick esemény.
2011. febr. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 ejbenjaro ***** válasza:

Milyen programozási nyelv?

Lazarusban (delphi szerű fejlesztőkörnyezet) én felhasználnám mondjuk a Timage objektumot, ennek az OnClick eseményét valami a Tag propertyjét. A Tag-be írnám, hogy a képen hanyas szám látható és így az OnClick esemény bekövetkeztekor csak a Tag-ben levő számot kell kiolvasni és átadni az edit megfelelő propertyjének.

2011. febr. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mivel nem írtad, hogy milyen programnyelvben kell, ezért feltöltöttem neked egy JavaScript számológépet:

*****

Ebben igaz gombokat vannak, de azt ezt már tényleg át lehet alakítani linkekre, és a linkek lehetnek akár képek is, vagy akár a buttonhoz is adhatsz képet css background-image tulajdonsággal.


itt pedig megtalálod, hogyan is oldhatod meg Link Submittel.:

[link]



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. febr. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, tényleg nem írtam milyen programozási nyelvről van szó, nos, Delphi.
2011. febr. 17. 16:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Mivel Delphi-ben már több éve nem programoztam, ezért inkább adok egy linket:

[link]

Nem töltöttem le sem a forrást sem a futtatható állományt, de gondolom, hasznos lehet az elinduláshoz.

2011. febr. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, közben megoldottam a problémát, eszembe jutott a kód. =)
2011. febr. 18. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!