Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Valaki tud hasonló képgalériáh...

Valaki tud hasonló képgalériához tutorialt? (többi info lent)

Figyelt kérdés

Szeretnék egy képgalériát csinálni, de nem tudom pontosan hogy kezdjek hozzá, csak annyit, hogy szeretném megcsinálni.

Az lenne a lényeg, hogy több albumot listázna ki és mindegyiknek a nevére kattintva pl. egy div-ben betöltené az adott album képeinek thumbnail-eit, aztán azokat ki lehetne nagyítani és akár úgy is lapozni egyesével az albumban... vagy akár úgy is jó, ha az albumot új oldalon nyitja meg...

Szóval ehhez nekem kéne valami útmutató vagy akár ha van olyan CMS amiben van ugyanilyen modul nekem az is jó... mondjuk leginkább egy tutorialnak örülnék. keresgetem neten, de eddig nem találtam használhatót és sűrgős lenne.

kösz. (aki meg csak oltogatni akar az inkább k*ssoljon, kösz)


2011. febr. 26. 15:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Szvsz ilyen tutorialt nem fogsz találni. Megtanulod a javascriptet, vagy a flasht (ActionScript. XML) és akkor tudsz majd ilyen galériát csinálni.


Egy kis hozzáértéssel lapozgatóssá is lehet tenni, JavaScript ismerete követelmény:

[link]

2011. febr. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát kösz, de nem ilyet szeretnék... igazából nem mondom, hogy tudok programozni :D de ez éppen suliba kéne, szakdolgozathoz XD csak sajnos a suliban épp csak "felkészítés a vizsgára" címszó alatt tanulunk és az kb. semmi ahhoz, hogy egy ilyet most magamtól elkezdjek... végülis kezdő szinten megy a php, javascript is... php-ból már meg van a reg, login, egy egyszerű üzenőfal, stb. de szeretnék bele egy ilyen galériát, de hát.... amit találtam hasonló és letölthető annak meg számomra túl magas a forráskódja :D
2011. febr. 26. 17:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát akkor csak két lehetőséged marad:

1. Veszel egyet mondjuk itt:

[link]

Rengeteg ilyen vásárolható van az Interneten

2. Megtanulod a már általam említettek valamelyikét.


A Lightbox-szal egyébként, mi a probléma?

Már csak az adott galériát megnyitó linkeket kell hozzátenned, az meg már csak HTML.

Lightbox-nál a lapozgatás is megoldható.

Úgy emlékszem a lightbox használati útmutatójában még az is benne van, hogy hogyan.

Egy adott divbe pedig oldalfrissítés nélkül tartalmat betölteni AJAX-szal tudsz, de ha a JavaScript nem megy, akkor ezt hanyagolnod kell.

2011. febr. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!