Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen függvénnyel érhetem el...

Milyen függvénnyel érhetem el ezt Delphiben?

Figyelt kérdés
Az lenne a gond, hogy egy integer változóba kéne belerakni egy real változót egészre kerekítve. Van erre valamilyen függvény?
2011. márc. 8. 10:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Tanulj meg googlet használni. Ezek olyan problémák, hogy rajtad kívül még csak százmillióan kérdezték meg.


Keress erre például:

delphi convert real to int

2011. márc. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Érdekes, eddig egyetlen ilyen kérdést se találtam ezen az oldalon... Egyébként képzeld rákerestem és találtam is választ, de attól még itt is feltehetem a kérdést, mert pl. lehet több ember véleményére/megoldására vagyok kíváncsi. Egyébként gratula a hasznos válaszodhoz...
2011. márc. 8. 11:34
 3/8 anonim ***** válasza:
Köszi, tényleg hasznos. Te meg ostoba vagy. Ahelyett, hogy háborogsz, tanulj a nálad okosabbaktól. Szerénység, alázatosság, és egyszer még ember is lehet belőled.
2011. márc. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezt olvasgasd kicsit mielőtt kérdezel!

[link]

Egyébként ehhez a kérdéshez miért is vársz több ezer különböző választ?

Ez annyira alapvető dolog, hogy mire beírtad a kérdést, addigra már 10-szer megtaláltad volna a megoldást.

2011. márc. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

1, Hogy tanuljak a nálam okosabbaktól, ha nem segítenek, hanem csak felesleges baromságokat írnak és linkelgetnek be???

2, Megkérdeztem pár programozót a sulimban és egy se tudott így fejből választ adni.

3, Képzeld, utánanéztem a gugliban, és mint írtam találtam pár választ csak lehet azok nem jók, és mivel csak otthon tudom kipróbálni ezért gondoltam hátha valamilyen értelmesebb egyéniség ír egy függvényt ami biztos jó. Sajnos elszámítottam magam. :D

2011. márc. 8. 14:33
 6/8 A kérdező kommentje:

Jah, ha véletlenül jár erre valami értelmes ember, akkor írja már meg hogy ez működne-e delphi7-ben? Előre is köszönöm!


var

k: real;

i: Integer;


begin

k:=10.54;

i := Round(k);

end.

2011. márc. 8. 14:39
 7/8 ejbenjaro ***** válasza:
Hasznáhatod a Round és Trunc függvényeket is. A különbség annyi, hogy a Round rendesen kerekít, a Trunc pedig levágja a tizedeseket. Egy csomó hasznos információt találsz az alábbi oldalon is delphivel kapcsolatban: [link]
2011. márc. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Erre voltam kíváncsi :D
2011. márc. 9. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!