Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Shell script linux ubuntu-ban,...

Shell script linux ubuntu-ban, segítség kéne hogyan kell megírni?

Figyelt kérdés

A feladat az lenne, hogy megadott teljes elérési útvonal után csak a fájl nevét irja ki

Pl: /home/user/proba.txt esetén csupán a proba.txt kerüljön kiirásra. azt hiszem a cut parancsal lehet megoldani, de nem sikerül. Hálás köszönet a segítőnek :)


2011. márc. 19. 20:24
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
egy nagyon fontos dolog amit elfelejtettem: az erre a célra létező "basename" parancs poénból nem használható :S
2011. márc. 19. 20:26
 2/11 anonim ***** válasza:
Azt utolsó / utáni részt kell megtartani.
2011. márc. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

cut --help


Mindent megtalálsz.

2011. márc. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha az a probléma, hogy nem tudod megtalálni a / jelet, akkor a tac megfordítja, és a végén visszafordítja neked.
2011. márc. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
hát én megprobáltam mmindent de nem sikerült eredményre jutnom, megnéztem a cut --help et de hiába próbálgatom a kapcsolókat nem történik semmi, vagy nem fogadja el, nem hajlando levágni semmit az útvonalból.
2011. márc. 22. 22:04
 6/11 Tom Benko ***** válasza:

ls | cut --delimiter="/" --fields=1

ha gondolod, aliasolhatod is.

2011. márc. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tom Benko köszönöm szépen a válaszod, szinte 100 % százalékban megfelel, éppen csak egy kicsi hiányzik, de segíthetsz abban is. Rájöttem hogy a --fields paramétere zámolja hogy hanyadik '/' utáni rész legyen legyen. Tehát pl egy /home/username/valami.txt elérési út esetén a cut -d '/' -f 4 adja vissza a valami.txt részt ahogy az kell is. Viszont nekem egy általános paraméter kellenne ami minden esetben tudja melyik az utolso, tehát ha van még egy mappa /home/username/dokuments/valami.txt akkor ne kelljen átirni a forráskódot -f 5 re. Remélem érthető vagyok. Szenvedek rendesen. Köszönöm az eddigi segítséget! Üdv
2011. márc. 23. 22:29
 8/11 anonim ***** válasza:

ls | rev | cut --delimiter="/" --fields=1 | rev


A rev megfordít minden sort, ami belemegy, így az utolsó / lesz az első. Kiválasztod az első fieldet, és utána visszafordítod a kimenetet :)

2011. márc. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyszerű. Köszönöm szépen minden kedves válaszolónak. Sikerült megoldani segítségetekel. Üdv
2011. márc. 24. 14:02
 10/11 Tom Benko ***** válasza:
Nekem valamiért pontosan azt csinálta, amit kértél.
2011. márc. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!