Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy excel macro párhuzamosítás...

Egy excel macro párhuzamosítása megoldható?

Figyelt kérdés
Adott 10-12 táblázat egyenként 40-50000 sorral. A feldolgozásához írtam egy macrót ami táblázatonként kb 10-15 percig fut és csak az egyik processzormagot terheli. Van valami módszer arra, hogy szálakat indítsak vagy több önálló példányban futtassam az excelt?
2011. ápr. 8. 12:02
 1/7 Pj0tr ***** válasza:
2011. ápr. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Valószínűleg az én korlátozott értelmi képességeimnek köszönhető, de a nagyra becsült válaszod, számomra, pontosan annyit ért mint amennyi közöd valószínűsíthetően van a témához.
2011. ápr. 10. 11:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Pedig a válasz jó volt: egy olyan Google kereséshez vezet, ahol megtalálod a választ a kérdésedre. Kár volt beszólni a válaszolónak.
2011. ápr. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Pj0tr ***** válasza:

Ne bántsd a kérdezőt. Csak az a baja, hogy nem csináltam meg helyette a feladatát.

Abban pedig ne legyél biztos, hogy semmi közöm a témához. Hogy neked van-e azt nem tudom, mert az arroganciádon kívül semmi más nem fér át a neten.

2011. ápr. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Olvasta valamelyikőtök a találatokat, vagy kipróbálta az ott említetteket? Mert én igen (és megjegyezném: a kérdés kiírása előtt). Egy mű párhuzamosítást el tudtam érni vele (ugyan úgy EGY magon...) táblázatonként nyertem vele cc 10-15 sec-et. Lehet, hogy én egy arrogáns, agyhalott majom vagyok, de ezek után is fenntartom, hogy a válasz pontosan annyit ér, mint fentebb említettem.
2011. ápr. 11. 12:50
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen. Egy arrogáns majom vagy. Egyébként honnan kellett volna ezt bárkinek tudnia? Megmutatom, hogy lehetett volna ember módjára leírni ugyanezt a segíteni akaró ledorongolása helyett:


"Köszi, azokat már megnéztem, de nem értem el vele akkora gyorsulást, mint szeretnék."

Csak úgy útmutatóul, hátha próbálsz még emberekkel kommunikálni a jövőben.

2011. ápr. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Csak, hogy bebizonyítsam, mennyire arrogáns egy majom tudok lenni, ha akarok is:

Idézet:

"Egy excel macro párhuzamosítása megoldható?[1]


Adott 10-12 táblázat egyenként 40-50000 sorral[2]. A feldolgozásához írtam egy macrót ami táblázatonként kb 10-15 percig fut[3] és csak az egyik processzormagot terheli[4]. Van valami módszer arra, hogy szálakat indítsak[5] vagy több önálló példányban futtassam az excelt?[6]"


[1]: kérdés

[2]: környezet => nagy adatmennyiség

[3]: jelenlegi állapot => egyszerű feladat

[4]: kiegészítő információ => a probléma, lásd lent definíció

[5]: kérdés nyomatékosítása

[6]: alternatíva


definíció: thread nézz utána, feltételezem képes vagy rá és nem kell egy hasonló linket betenni.


Tehát ha valaki foglalkozik excel makrózással láthatja és tudhatja, hogy a probléma abból áll, hogy az excel egyszerre egy példányban fut, akárhány táblázat is van megnyitva. Ergo olyan megoldást keresek ami a többi processzormagra is terhel. Le is írtam, lásd [4]. A problémám a hozzáállással van. Ha valamihez nem értek, akkor nem kezdek el gyökérkedni mással, csak azért, mert ettől f@szagyereknek érzem magam. És azt hiszem a kérdésem túl mutat a "milyen színű az ég" stíluson, és lehet valószínűsíteni, hogy a triviális csatornákat már ellenőriztem.

A jó tanácsot köszönöm, de nem érzem, hogy inkompetens idiótákkal törekednem kéne a normális hangvételű kommunikációra, vagy a kis törékeny lelkük épségének a megőrzésére.

Volt szerencséd!

2011. ápr. 11. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!