Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy lehet az hogy túl tudják...

Hogy lehet az hogy túl tudják írni a maxlength="5" -et állandóan az inputomban?

Figyelt kérdés

Üdv!

A honlapomon van egy input aminek adtam egy maxlength -et, de állandóan túl írják. Ez hogy lehet?


2011. ápr. 12. 12:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy a kliensoldali kódot bárki tudja módosítani. Ha én átírom a letöltött html-ben az 5-t 500-ra, akkor máris 500 lesz, és fel fogja tolni postban. Neked szerveroldalon erre számítani kell és ellenőrizni.
2011. ápr. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, és hogy? Pl: Firebug -al?
2011. ápr. 12. 14:03
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen Firebuggal is lehet.


Neked a PHP vagy ASP kódban kellene ellenőrizned, hogy milyen hosszú, vagy csak egyszerűen levágni az első 5 betűt...

2011. ápr. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Siker, köszönöm.
2011. ápr. 12. 16:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Mint említettem, bárhogyan :) A http egy állapotmentes protokoll. Ha én csak úgy küldök egy POST requestet neked adatokkal, te nem fogod tudni, hogy én előtte egyáltalán lekértem-e az oldalad. Akármit küldhetnek feléd, nem számíthatsz arra, hogy mindenki szépen, böngészővel letölti, nem módosítja a letöltött html fájlt, és ott fog kattintgatni. Kliens oldalon nem tudsz adatokat validálni, erre nagyon kell vigyázni.
2011. ápr. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos egyeseknek még szerveroldalon sem sikerül :D
2011. ápr. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!