Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programozási nyelvet...

Melyik programozási nyelvet kezdjem el tanulni?

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni tanulni valamilyen programozási nyelvet. Szerintetek melyikkel érdemes kezdeni? Lehetőleg olyat ajánljatok ami jó kezdésnek, de nem túl elavult.


Kösz a válaszaitokat előre is.


P.L. 16/F


2011. ápr. 24. 18:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
C , C#
2011. ápr. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Java
2011. ápr. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Visual C++ , C#
2011. ápr. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Python
2011. ápr. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
Kezdésnek? Pascal, ha "modern" kell akkor Delphi.
2011. ápr. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%

Attól függ, mit szeretnél:


- a legelső mindenféleképpen a C (mert majdnem mindennek az alapja, egyszerű, logikus, és ha egyszer megtanulod és megérted, akkor sok újat egyik programozási nyelv sem fog tudni mondani)

- ha webes programozó szeretnél lenni, akkor HTML + CSS + JavaScript + PHP + MySQL

- ha csak hobbiból érdekel, és nem akarsz bonyolult és komplikált programokat írni, akkor Visual BASIC (mert nagyon egyszerű, és ingyen letölthető az Express Edition)

- ha pedig ebből szeretnél megélni, és van napi 20 órád programozni, akkor C++ az elejétől a végéig, és hozzá minden könyvtár (tehát pl. a win programozás, OpenGL, DirectX, SDL, és a többi) - de szerintem ehhez már keress egy tanfolyamot is.

2011. ápr. 25. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha konkrét típusú feladatokat akarsz vele megoldani, akkor azt a nyelvet tanuld meg, ami ahhoz kell. Pl. ha makrókat kell írnod, akkor a megfelelő makrónyelvet.


Ha csak úgy általában programozni akarsz megtanulni, és komolyan érdekel, akkor édesmindegy. Előbb-utóbb belekóstolsz mindegyikbe.

2011. ápr. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem háromféle variáció van:


C mert: ahogy azt az előttem szólók is mondták mindennek az alapja logikus és nem túl bonyolult. Rendkívül népszerű bár nem mondható modernek.


C++ mert: C tovább fejlesztett nyelve (C = C + 1) ma talán a leggyakrabban alkalmazott nyelv. Magas szintű OOP nyelv, és jól megélsz belőle.


C# mert: A legmodernebb nyelv. Egyre népszerűbb a Java és a C++ keveréke. A Microsoft rengeteg pénz öl a fejlesztésébe. Szintén nem elhanyagolható program nyelv

2011. ápr. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, hogy a C-vel fogom kezdeni.


Kösz a válaszokat. (Mindenkinek ment a "zöld kéz"!) :D

2011. ápr. 27. 17:55
 10/14 anonim válasza:
Szerintem a C egy teljesen kedzőnek egy kicsit húzós, könnyen beletörhet a foga. Javaslom hogy Pascal->C->C++ és utánna ami tetszik. BME-n vagyok Mérnök Informatikus hallgató, és én ebben a sorrendben tanultam, és így nem kell egyből kezdőknek agyfaszt jelentő dolgokat megtanulni, mint pl a pointert (pascalban el lehet lenni nélküle is alapszinten). Aztán ha már megy a pascal programozás (javaslom az emelt infó érettségi feladatokat). Akkor jöhet a C és a fincsi részletesebb dolgok ( pointer, bitműveletek, stb..). Végül az objektum orientált C++.
2011. ápr. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!