Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Út a játékprogramozás felé?

Út a játékprogramozás felé?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 16 éves vagyok és a jövőben, lehetőleg minnél elöbb szeretnék játékprogramozó lenni. 14 évesen kezdtem kb programozni bár még akkor csak alapokat. Mai napokban játékmódokat fejlesztek a Garry's Mod nevű játékra melyek azért egész jók. Dolgoztam már Visual Basicba, PHP-ba és Gmod Lua-ba de most kicsit tanácstalan vagyok hogy hogy folytassam, minden tanácsot szívesen várok.
2011. ápr. 25. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk olyan iskolába kéne járni, ahol tanítják. És nem ártana elkezdeni a C nyelveket.
2011. ápr. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Műszaki suliba járok, azt hittem hogy itt lesz programozás de csak minimális, C lesz majd 12.-ikben de addig nem igazán szeretnék várni. Sokan ajánlották már a C-t de nem igazán tudom tanulni ugyanis a legtöbb oktatóvideó , ebook , tankönyv kb addig megy el hogy "találd ki milyen számra gondoltam" játék :S
2011. ápr. 25. 15:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát nem is ilyen könyvekből fogsz játékot írni...
2011. ápr. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 3rdeye válasza:
meg fogod utálni a programozást :D ha mégsem, akkor meg bekockulsz és beszippant a mátrix
2011. ápr. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

C nyelvek megtanulása elkerülhetetlen!

Javaslom kezdj C#-al majd nyiss az XNA felé, egész jó játékokat lehet vele fejleszteni

2011. ápr. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
XNA igen kevés lesz, csak a kezdők használják... Egy igazi programozó nem ír játékot, programozó team ír játékot, motorral együtt. Általában DirectX-el vagy OpenGL-el írják C++-ban. De rengeteg fizika, matematika (vektor algebra , lineáris algebra, analízis) szükséges hozzá. Természetesen nem egy márió szintű játékhoz kellenek az alábbiak, hanem egy Doom 4-hez...
2011. ápr. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a válaszokat
2011. ápr. 26. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!