Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudnám grafikusan...

Hogyan tudnám grafikusan kiiratni a következő dolgot, és mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés

Tehát, számokat akarok kiiratni grafikusan, úgy, hogy növelni tudjak egy adott változót, amibe ezek a számok vannak.

Vettem egy int típusú változót, amibe belerakok egy számot (és azt növelem), és egy karakter típusú változót, hogy tudjam átalakítani a számot karakterré, majd kiiratni.

A probléma az, hogy ha ezt a main() függvénybe csinálom, tökéletesen működik, viszont ha ennek a programrészletnek csinálok külön függvényt, akkor a program az elején leáll és hibát észlel... A programrészlet (a külön függvény):

void teszt ()

{ int i, szam;

char *szam1;

szam = 1;

for (i=0;i<10;i++)

{ itoa (szam, szam1, 10);

outtext (szam1);

szam++;

}

}


Ha a main()-be meghívom a teszt();-et, akkor kiakad az egész program... ha viszont a tartalmát átmásolom a main()-be, és úgy futtatom, akkor működik. Valaki tudna segíteni?

[Ja, és MinGW-t használok (C++).]


2011. ápr. 30. 09:23
 1/5 A kérdező kommentje:
Ha jól vettem észre, talán az itoa-val van baja a programnak, mert ha a főprogramban hívom meg, akkor megy, de ha külön függvényt írok, amit majd később meghívok, úgy már nem... :(
2011. ápr. 30. 09:25
 2/5 mokkacsino ***** válasza:

void teszt(){

for (int i=0;i<=10;i++){

outtext(i); //Vagy valamilyen kiírófüggvény

}

}


//Nem értem mit akartál az itoa-val. De egyelőre a kérdést se biztos,hogy jól értettem. Ha nem ez a megoldás akkor próbáld pontosabban leírni mit szeretnél csinálni.

2011. ápr. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Hi!

Próbáld meg úgy, hogy a szam1 változó ne char* típusú legyen, hanem egy tömb:

char szam1[5];

Nekem így működött, remélem neked is fog :)

2011. ápr. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az itoa az egy függvény, ami számot (int, float, stb.) karakterré (char) alakít. Az outtext pedig csak karaktert irat ki, ezért kell átalakítani. Viszont ha mindezt a főprogramba csinálom, akkor működik, de ha csinálok egy külön függvényt, hogy többször tudjam meghívni és ne kelljen minden alkalommal újrairnom a programrészletet, már nem fogadja el és teljesen kiakad a program.
2011. ápr. 30. 11:35
 5/5 A kérdező kommentje:
És az outtext is pointert kér, azért jelentettem be úgy, mint *szam1... másképp nem akar menni. Ááá. :|
2011. ápr. 30. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!